Renault’dan 10 Milyon Öğrenciye Trafik ve Çevre Eğitimi

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile imzalanan işbirliği anlaşmasıyla “Sokakta İlk Adımlar” ulusal bir proje haline geldi: Renault’dan 10 Milyon Öğrenciye Trafik ve Çevre Eğitimi

Trafik güvenliği alanında en uzun süreli sosyal sorumluluk projesi olan Sokakta İlk Adımların 11. uygulama yılında, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Renault arasında 81 ili kapsayan bir işbirliği anlaşması imzalandı. Buna göre İlkokul 4. sınıflardaki Trafik ve Yol Güvenliği derslerinde, Renault tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü denetiminde hazırlanan yeni eğitim seti kullanılacak. Okullara Renault tarafından gönderilecek iki bölümden oluşan eğitim seti öğrencileri trafik güvenliğinin yanı sıra ulaşıma bağlı çevre sorunları konusunda da bilinçlendiriyor. 10 yıldır kurumsal sosyal sorumluluk olarak sürdürdükleri “Sokakta İlk Adımlar”ın bu işbirliği anlaşmasıyla birlikte ulusal bir göreve dönüştüğünü belirten Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar; “3 yıllık işbirliği sadece bir ilk adım, 10 yılda 10 milyon öğrenciyi yol güvenliği ve çevre konusunda eğitmeyi hedef ve görev olarak benimsedik” şeklinde konuştu.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir