İzmit Körfez Pistinde Subaru Impreza Rüzgarı

Türkiye’nin dört bir yanından gelecek Subaru Impreza otomobiller, 26 Mayıs Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenecek “Subaru Track Day” etkinliğinde zamana karşı yarışacak. Subaruimpreza.org’un ev sahipliğinde gerçekleşecek heyecanlı yarışta dereceye giren ilk 3’ün yanı sıra en iyi zaman yapan 10 Subaru da ödüllendirilecek. Yarışta bir adet Subaru BRZ araç ta Safety Car olarak kullanılacak.

Subaru’nun efsanevi modeli Impreza sahibi katılımcılar kendi araçlarıyla 26 Mayıs Pazar günü İzmit Körfez Pisti’nde zamana karşı yarışacak. Yarışta ilk 3’e girenlerin yanı sıra en iyi zaman yapan 10 Subaru da ödüllendirilecek.

Subaru BRZ de Safety Car olarak yer alacak

Herkese açık olacak organizasyon kapsamında Subaru’nun saf sürüş sloganıyla yola çıkan kalbinde özel bir boxer motoru bulunduran, hafifliği, kompaktlığı ve düşük ağırlık merkezi ile dikkat çeken BRZ modeli de Safety Car olarak kullanılacak.

Subaruimpreza.org’un ev sahipliğinde düzenlenecek heyecanlı yarışın destekçileri arasında Subaru Türkiye’nin yanı sıra Pirelli, Motül, Mutlu Akü, Acıbadem Sigorta, Ziebart, Tork Garaj, Mutlu Performans, Power FM, Sports TV ve DDTCMAG.COM bulunuyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir