İtalya şampiyonu Juventus, Goodyear Marathon Coach’u tercih etti

Üst üste ikinci defa İtalya Seria A ligi 2012-13 Şampiyonu olan Juventus, şampiyonları taşıyantakım otobüsü için Goodyear’ın en yeni asimetrik lastiği Marathon Coach’u seçti

Üstüste ikinci defa İtalya Seria A ligi 2012-13 Şampiyonu olan Juventus FutbolTakımı yaza hazırlandı. Juventus otobüsüne Goodyear’ın en yeni lastikleriMarathon Coach takıldı. Havalar nasıl olursa olsun takımın maçlara ulaşacağındanemin olmak için takım aracı kış mevsimi boyunca Goodyear kış lastiklerinitercih etmişti.

Goodyear’ın özel olarak otobüsler için sunduğu ilk lastik olan Marathon Coach, yıl boyukullanıma ve tüm akslara uygun bir lastik olarak üretildi. 2012 Eylül’ünde IAATicari Araç Fuarında piyasaya sürülen lastik, kusursuz bir düzgün aşınma ileyüksek konfor seviyeli kilometre performansı sunan sektördeki ilk asimetriktasarıma sahip lastik. Asimetrik tasarım, pek çok modern otobüste görülen omuzaşınmalarına karşı tasarlandı.

Yeni Goodyear Coach lastikleri TravelMax adı verilen bir dizi farklı teknolojidenfaydalanıyor. Bu teknolojiler Silefex kauçuk birleşimine, asimetrik tasarıma ve yeni karkas yapısına sahip. TravelMax bu lastiklerin sunduğu çok yönlü performansın temel öğesi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...