GOODYEAR, Fortune 500 Listesinde

Goodyear, dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri olan Fortune Dergisi tarafından her sene yayınlanan, ABD’nin en çok ciro yapan 500 şirketi listesi “Fortune 500”de tek lastik üreticisi olarak yerini aldı…

110 yılı aşkındır dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear, Fortune Dergisi’nin yapmış olduğu değerlendirmede, 2011 yılında yaptığı 22.8 milyar dolarlık satışla 126’ıncı en büyük şirket ve listede yer almayı başaran tek lastik firması olarak seçildi.

1955 yılından beri dünyanın en prestijli ekonomi yayınlarından biri olan Fortune Dergisi’nin derlediği “Fortune 500” listesi, ABD’deki şirketlerin toplam yıllık cirolarına göre sıralanıyor. “Fortune 500” listesinin tamamı derginin 21 Mayıs 2012’de çıkan sayısında yer aldı.

Goodyear Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Rich Kramer, Fortune 500’de yer alan tek lastik üretici şirket olmalarının gururunu yaşadıklarını kaydetti.Rich Kramer, global krizin etkilerinin tüm sektörlere yansıdığı bir dönemde satışlarını artırarak Fortune 500’de bir önceki seneye göre 14 sıra yükselmenin önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Kramer, Goodyear’ın bu artışın yenilikçilik konusunda öncü bir şirket olma stratejisinden kaynaklandığını belirtti. Kramer, “İşimizin odağında yenilikçilik ve kalite bulunuyor. Arkadaşlarımız, sadece yeni ürün geliştirme konusunda değil, faaliyetlerimizin ve hizmetlerimizin her alanında yenilikçi vizyonları ile gelişimi esas almışlardır” dedi.

 

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...