Isuzu, “Yılın En İyi Küçük Otobüs Üreticisi”

Busworld Türkiye 2012 kapsamında, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun (TOFED) İstanbul WOW Otel’de bu yıl ilkini düzenlediği “Karayolu Taşımacılığı Başarı Ödülleri” sahipleriyle buluştu. Anadolu Isuzu gerçekleştirdiği başarılar nedeniyle “Yılın En İyi Küçük Otobüs Üreticisi” ödülüne layık görüldü.

Ödülü Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ertan Çakır’ın elinden alan Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay büyük bir gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti. Tamay konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Isuzu olarak otobüs serüvenine başladığımız yıllarda ‘Yüzünü güneşe dönen gölgeleri görmez.’ demiştik.  Bunu başaracağımıza inandık. Dolayısıyla gerek Türkiye, gerek Avrupa ve gerekse dünyanın muhtelif ülkelerinde dolaşan otuz binin üzerinde Küçük Otobüsü üretmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Anadolu Isuzu’nun Türk mühendislerinin tasarımı olan Isuzu Küçük Otobüsleri ile dünyanın dört bir tarafında bayrağımız dalgalanıyor.”

Geceyi düzenleyenlere ve katılımcılara teşekkür konuşması yapan Tamay, “Bu gururu yaşamamıza vesile olan başta değerli jüri üyelerimize; tüm otobüs camiasına; tüm paydaşlarımıza; fabrikalarımızdaki, Türkiye’deki ve ihracat yaptığımız tüm ülkelerde bulunan 220 adedi aşkın bayi ve servis noktamızdaki tüm çalışanlarımıza; tüm tedarikçilerimize; Isuzu markasına güvenen herkese teşekkür ediyorum. Buna ilaveten 10 yıl boyunca bizi yalnız bırakmayan ve otobüs camiasına destek olan Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Talat Aydın’a, TOFED Yönetim Kurulu’na  teşekkür ediyorum” dedi.

Karayolu Taşımacılığı Başarı Ödülleri;  akademisyen, üretici, işletmeci, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve bürokratlardan oluşturulan jüri tarafından 2011 yılındaki performanslara göre belirlenmiştir.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...