İşte 2018 Mercedes S Serisi

  • 2018-mercedes-s-serisi-1

2018 Mercedes S Serisi makyajlı haliyle görücüye çıktı!

Teaser görüntülerinin ardından makyajlı 2018 Mercedes S-Serisi’ni 2017 Şanghay Otomobil Fuarı lansmanı öncesinde nihayet kamuflajsız görebildik.

Birçok teknolojik yenilik ve ufak tasarım dokunuşları ile gelen amiral gemisi modeli artık daha fazla sürüş yardımı getirerek insanları otonom sürüşe bir adım daha yaklaştırıyor.

Aktif Yönlendirme ve Mesafe asistanları geliştirilirken Aktif Şerit Değiştirme Asistanı, manevraları bir dokunuş ile yapabilecek. Yeni S-Serisi, hızını viraj ve kavşaklara göre de ayarlayabilecek.

Normal modelin yanı sıra AMG paketine sahip türevler de mekanik ve görsel yeniliklerden nasibini aldı.

S-Serisi, geliştirilmiş kameraları ve radarlarının yanı sıra navigasyon ve harita verilerinin de desteğiyle sürüş karakterini öğrenebilecek.

2018 S-Serisi’nin fiyatları henüz açıklanmadı. Türkiye’de şu anda satışta olan kasa 860,000 TL dolaylarında, gelen ekstra donanımlar bu rakamı 900,000 TL bandının üzerine çıkarabilir.

Tüm modellerde elden geçirilmiş ön ve arka yüzler bizi karşılıyor. Eskiden V12 motorlu seçeneklerde sunulan ön ızgara, Hürriyet haberine göre artık 6 ve 8 silindire sahip güç ünitelerinde de kullanılıyor. Maybach versiyonları bunlara ek olarak ekstra krom şeritler ve markaya özel logoya kavuşmuş. Mercedes, yeni LED ön ve arka farlarda Akıllı Aydınlatma Sistemine yer vermiş. Bu paket dâhilinde ön farlar Ultra Geniş Huzme, Yol Yüzeyi Tarama ve viraj takip özelliklerine sahip olacak. 20″ çapında iki yeni jant seçeneği dış bölümdeki dokunuşları tamamlıyor.

Güç anlamında Mercedes, amiral gemisi modelinde yelpazeyi oldukça genişletmiş. Çift turbolu, 3.0 litrelik V6 motor 367 bg güç üretebiliyor. Bir adım yukarıda Maybach ve S550’de standart olan çift turbolu, 4.0 litre hacmindeki V8 yaklaşık 476 bg sunuyor. AMG S63’te ise aynı motorun 612 bg’lik türevi var. Yeni AMG Speedshift 9 ileri otomatik şanzımana kavuşan S63, bu motor/vites kutusu ikilisi sayesinde durur hâlden 97 km/s hıza sadece 3.4 saniyede ulaşabiliyor. S65, 630 bg’lik V12 motor ile devam ediyor.

İç mekana dair fotoğrafları geçtiğimiz günlerde görmüştük. Üç kollu direksiyona geçişin yapıldığı kabinde iki yeni ahşap detay seçeneği var. LED ambiyans aydınlatmasında renk seçeneği diğer modellerde gördüğümüz gibi Boyutları 12.3 inç olan ve yüksek çözünürlüklü iki ekran, artık tek bir çerçeveye sığdırılmış durumda. Direksiyon üzerinde her iki ekranı da kontrol eden dokunmatik paneller var. Aracın tüm fonksiyonları konsolun merkezinde bulunan dokunmatik panellerden ve ses komutuyla da gerçekleştirilebiliyor. Classic, Sport ve Progressive olmak üzere üç farklı ekran teması seçeneği, makyajlı S-Serisi’nin sunduğu yeni teknolojiler arasında.

Alman üreticinin Energizing Comfort adını verdiği yeni sistem ise S-Serisi’ne “fiziksel konforu ve performansı gerek sürüş esnasında, gerek molalarda geliştiren” modlar kazandırıyor. Kısacası araçta klima kontrolünden koltuk masajı ayarına, müzik ve parfümden ambiyans aydınlatmalarına kadar her şeyi ayarlayan 6 yerleşik program bulunuyor.

Gelelim S-Serisi’nin en önemli yeniliğine. Henüz siz direksiyon başında uyurken araç kendi kendine gidemeyecek ancak Aktif Acil Durum Durma Asistanı sayesinde Akıllı Sürüş özelliği devrede iken sürücüden tepki gelmediği takdirde makyajlı S-Serisi kendi kendine durabilecek.

 

Kaynak: Sabah

OtoGüncel

OtoGüncel Haber Editörü

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir