Supsan A.Ş. Yeni Nesil Turbo ve Eksantrik Milde de iddialı

Müşteri beklentilerini ölçtü, iki yeni ürün geliştirdi
Türkiye’nin en büyük supap üreticisi Supsan A.Ş, uzun zamandır üzerinde çalıştığı iki yeni inovatif ürününü piyasaya sundu. Yeni Nesil Turbo ve Eksantrik Mil ile yedek parça pazarına hızlı bir giriş yapan Supsan A.Ş., 4 yılda her iki ürün için pazarın yüzde 25’ine ulaşmayı hedefliyor.

Yıllık 10 milyon adetlik supap üretim kapasitesiyle, Türkiye pazarının önemli bölümünü elinde bulunduran Borusan Holding şirketlerinden Supsan A.Ş., uzun zamandır ürün geliştirme çalışmalarını sürdürdüğü iki yeni inovatif ürününü piyasaya sundu. Başta Porsche, Aston Martin, Ferrari, BMW ve Mercedes olmak üzere dünyaca ünlü otomobil firmaları için supap üreten Supsan A.Ş., inovatif ürünleri Yeni Nesil Turbo ve Eksantrik Mil ile 4 yıl içerisinde pazarın yüzde 25’ine ulaşmayı hedefliyor.

Anketle müşterinin beklentileri ölçülüyor
Belirli aralıklarda düzenli olarak sektörde ürünlerini değiştiren ustalar ile anketler gerçekleştirdiklerini belirten Supsan A.Ş. Genel Müdürü Salih Alson, “Bu sayede bir yandan müşterilerimizin mevcut ürünlerimiz ile ilgili fikirlerini öğrenirken, diğer yandan ise piyasanın yeni ürün ihtiyaçlarına yönelik beklentilerini almış oluyoruz. Anketlerimiz bize gösterdi ki; piyasada iki alanda boşluk var: Yeni Nesil Turbo olarak bilinen VNT Turbo ve Eksantrik Mil. Ürün geliştirme departmanımızı bu yönde bilgilendirerek, iki yeni inovatif ürünümüz için çalışmalara başladık” dedi. Ürünlere ilişkin piyasadan oldukça olumlu dönüşler aldıklarını kaydeden Salih Alson, “Her iki ürünümüz şu an yedek parça pazarında önemli bir sınavdan geçiyor. Buradan aldığımız neticelerle birlikte, yedek parça pazarının yanı sıra orijinal ekipmanda da yerimizi almak istiyoruz” dedi.

Yeni Nesil Turbo’da % 25’lik pazar hedefi
İnovasyon çalışmalarının neticesindeki ürünün yeni nesil turbo olarak nitelendirilen VNT Turbo olduğuna dikkat çeken Salih Alson, “Turbo bizim için son derece önemli bir üründü. İlk etapta amacımız Westgate Turbo yapmaktı. Uzun araştırmalar neticesinde bunu başardık. Piyasa da bu ürünümüzü beğendi. Westgate Turbo başarılı neticelenince bu alanda ikinci aşama olarak belirlediğimiz VNT Turbo üretimi için çalışmalara başladık ve başardık” dedi. Supsan olarak en önemli özelliklerinin garantili ürün satışı gerçekleştirmek olduğunu söyleyen Salih Alson, “Bizim dışımızda turbo piyasasında garantili satış yapan kurum bulmak mümkün değil” dedi. VNT Turbo’da yıllık 50 bin adetlik üretim kapasitesi hedeflediklerini bildiren Salih Alson, “4 yıl içerisinde, 200 bin adede ulaşacağını öngördüğümüz pazarın yine yüzde 25’lik kısmına ulaşmak istiyoruz” dedi.

Eksantrik Milde 35 bin adetlik üretim
Supsan olarak bu zamana kadar Eksantrik Mil ürünlerini tedarik ederek, piyasaya sunduklarını açıklayan Salih Alson, “Yaptığımız çalışmalarda gördük ki; bu ürünü ürütebilecek donanıma sahibiz. Gerekli tezgahları da alarak üretime başladık. Şu ana kadar çok olumlu dönüşler aldık. Bu sayede güvenimiz de arttı” dedi.  İlk etapta yılda 35 bin adetlik seviyeye ulaşmayı hedeflediklerini vurgulayan Salih Alson, “Eksantrik mil üretiminde 4 yıl içerisinde, yıllık 125 bin adede ulaşacağını öngördüğümüz pazarın yüzde 25’lik kısmını yakalayacağız. Bu hedef için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir