Exige S Modelinin Baş Rolde Kullanıldığı Red 2 Filmi Vizyona Girdi

Proton’un Sahibi Olduğu Lotus Markasını Exige S Modelinin Baş Rolde Kullanıldığı Red 2 Filmi Vizyona Girdi

2 Ağustos 2013 tarihinde Türkiye’ de vizyona giren ve Bruce Willis, Catherine Zeta Jones, Anthony Hopkins gibi dünyaca ünlü oyuncuların baş rol aldığı aksiyon filmi RED 2′ de PROTON’ un sahibi olduğu LOTUS markasının Exige S modeli baş rolde kullanılıyor. Bu sene ikinci serisi vizyona giren RED 2’de yine macera ve aksiyon devam ediyor. Bu sebeple filmin yönetmenleri tarafından ana temaya en uygun baş rol otomobili olarak macera ve aksiyonu genlerinde barındıran LOTUS EXIGE S seçildi.

LOTUS EXIGE S HAKKINDA

Üstün LOTUS mühendisliğinin imza atmış olduğu en başarılı modellerinden biri olan Exige S’ te 3,5 litre hacimli turbo beslemeli DOHC VVT-I motor kullanılmaktadır. Altı silindirli V6 motor 7000 rpm’ de 345hp güç ve 4500 rpm’ de 295 lb-ft tork üretmektedir. Aracın 0-60 mil arası hızlanma süresi sadece 3,8 saniyedir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir