Proton Suprima’ya Yenilikçi Dokunuş!

Proton C segmentinde konumlandırmış olduğu yeni hatchback modeli Suprima’da geliştirilmiş bir multi medya ve eğlence sistemi kullanıyor. Sistem günümüz otomobillerinde kullanılan standart bir multi medya yapısından farklı olarak android işletim sistemine sahiptir.

Sistemin detay yapısına baktığımızda ise; dokunmatik ekranı sayesinde hızlı ve pratik menü seçenekleri ile bir tablet bilgisayarın sunmuş olduğu tüm özellikleri sizlere sunmaktadır. Ayrıca 4G uyumlu çalışabilme özelliği sayesinde sistem internet üzerinden sağlanabilecek sosyal medya, TV vb. her türlü servise kolayca ulaşmanızı sağlamaktadır. Aracınızda iken size gelen mailleri sesli uyarı ile alıp kolayca görüntüleyebilir, geliştirilmiş navigasyon sisteminden yararlanabilir, aracınızın uydu üzerinden takibini yapabilir ve olası hırsızlık durumlarında aracınızı kolayca bulabilirsiniz. Bu bakımdan yeni Proton Suprima olası hırsızlık durumlarına karşın bir nevi geliştirilmiş bir güvenlik kalkanına sahiptir. Yalnız sistemin 4G özelliği ancak bulunulan ülke yada lokasyondaki gerekli teknolojik alt yapının sağlanmış olması koşulu ile çalışabilmektedir. İlave olarak bir güvenlik aksesuarı niteliğinde kendi isteğiniz doğrultusunda aracınıza bağlatabileceğiniz uyumlu özel kamera sistemleri ile dilediğiniz yerden ve dilediğiniz zaman aracınızın iç ve dış canlı görüntülerine ulaşabilir, bunları kayıt altında tutabilirsiniz. Sistemin bir diğer avantajı ise USB ve Bluetooth bağlantı portları ile SD kart okuyucu özelliği sayesinde cep telefonu, fotoğraf makinesi, kamera, tablet bilgisayar yada laptop gibi pek çok elektronik cihaz ile bağlantı sağlanabilmektedir.

Proton yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre tüm bu yenilikler Proton Suprima sahiplerine özel olarak en ince detayına kadar düşünüldü ve tasarlandı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir