Bosch Yönetim Kurulu’nda önemli değişiklik…

Bosch’ta Türkiye’nin de bulunduğu bölge, Uwe Raschke’ye bağlandı

Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden Bosch’un Yönetim Kurulu’nda önemli atamalar yaşandı.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu Batı Avrupa, Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde, Dayanıklı Tüketim iş kolunun sorumluluğunu Yönetim Kurulu Üyesi Uwe Raschke üstlenecek. Halen bu bölgeyi yöneten Yönetim Kurulu Üyesi Rudolf Colm ise yılsonu itibarıyla emekliye ayrılacak.

Stuttgart – Robert Bosch Yönetim Kurulu’nda, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgeyi ilgilendiren değişiklikler yaşandı. 2004’ten beri yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenen Dr. Rudolf Colm, 31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla emeklilik kararı aldı.

Colm’un, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Batı Avrupa, Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri Dayanıklı Tüketim ve Bina Teknolojileri iş kolu ile Satın Alma ve Lojistik kurumsal iş kolundaki sorumluluğu yılsonuna kadar devam edecek.

Colm’un sorumluluğunu, 2013 itibarıyla Uwe Raschke üstlenecek. 2003 yılında Elektrikli El Aletleri iş kolunun başkanlığına atanan ve 2008 yılından bu yana da yönetim kurulunda yer alan Raschke, aynı zamanda Asya Pasifik Bölgesi’ndeki görevini de sürdürecek.

Bosch Yönetim Kurulu’nda yeni iş koluna yeni üye

Robert Bosch Denetim Kurulu, hissedarların önerisi üzerine Dr. Stefan Hartung’u 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yönetim kurulu üyesi olarak atadı. 2009 yılından bu yana Elektrikli El Aletleri departmanının sorumluluğunu yürütmekte olan Hartung, önümüzdeki dönemde yeni oluşturulacak Enerji ve Bina Teknolojisi iş kolundan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.

Robert Bosch’un 1998 yılından beri yönetim kurulu üyesi ve 2004’ten beri de yardımcı başkanı olan Dr. Siegfried Dais ise yılsonu itibarıyla emekliye ayrılacak. Dais, 2007’de üstlenmiş olduğu Robert Bosch Industrietreuhand KG hissedarlığını sürdürecek.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...