Michael Schumacher ‘beş’ sıra geriden başlayacak!

Michael Schumacher yarışın 13. Turunda Bruno Senna ile çarpıştı. Kazanın ardından yapılan incelemede Mercedes pilotu Schumacher ceza aldı. Efsane pilot bir sonraki yarışta sıralama turlarında kazandığı pozisyonun 5 grid gerisinden yarışa başlayacak.

Schumacher kaza ile ilgili olarak Senna’yı suçlarken puan alabileceği bir yarışta kaza yaptığı için üzgün olduğunu ifade etti. Senna ise yapabileceği birşeyin olmadığını kaza esnasında lastiklerinin Schumacher’in lastiklerine oranla daha yıpranmış olduğunu virajı alabilmek için frene Schumacher’den önce basması gerektiğini söyleyerek kendini savundu.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...