Körfezde İki Heyecan Birarada

Türkiye Pist Şampiyonası´nın 4. ayak yarışları ile Türkiye Karting Şampiyonası 6. ayak yarışları 22-23 Eylül tarihlerinde İzmit Körfez Yarış Pisti´nde düzenleniyor.
Körfez Yarış Pisti’nde iki heyecan bir arada… Türkiye Karting Şampiyonası’nın altıncı ayağı ile Türkiye Pist Şampiyonası’nın dördüncü ayak yarışı 22-23 Eylül tarihlerinde Körfez Pisti’nde gerçekleştirilecek.
Pistlerin en genç sporcularıyla, en tecrübeli isimlerinin bir araya geleceği hafta sonunda gözler hem karting pistinde hem de ana pistte olacak.
Türkiye Pist Şampiyonası’nda 4. ayak yarışları Süper, Maxi ve 1600 Grup olmak üzere üç farklı kategoride 29 pilot ve Borusan Otomotiv Motorsport, Loft Oil T-Max Racing Team ve Ülkü Motorsporları takımlarının katılımına sahne olacak.
Cumartesi günü saat 12.00’de yapılacak sıralama turlarının ardından 13.30’da 20 turluk ilk yarış gerçekleştirilecek. Pazar günü ise ikinci yarış saat 14.10’da start alacak ve hafta sonu saat 18.30’da düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak.
Mini, KF3, Rotax Max Junior ve Rotax Max Senior kategorilerinde 23 sporcunun kayıt yaptırdığı Türkiye Pist Şampiyonası’nda 6. ayak yarışları ise Cumartesi 16.30’da sıralama turları ile başlayacak. Pazar günü 12.30’da ilk yarışlar 16.05’de de ikinci yarışların gerçekleştirileceği karting şampiyonası 6. ayak yarışlarında KF3 Kategori yarışları 22 tur, Rotax Senior 24 tur, Rotax Junior 22 tur ve Mini Kategori da 17 tur üzerinden koşulacak.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir