GO Motorsporları durmuyor!

Mayıs ayında başlayan VIZIO GT3 Challenge heyecanı devam ederken, GO Motorsporları’nın ödüllü pilotları Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe’ta yarışmaya hazırlanıyor.

Tamamı Türk bir teknik ekip ve organizasyonla yola çıkan GO Motorsporları, beş ülke, 14 yarış, üç Formula 1 pistinde organize ettiği VIZIO GT3 Challenge’ın Grobnik ayağını tamamladıktan sonra Orta Avrupa Şampiyonası için Slovakiaring’e çıkıyor.

VIZIO GT3 Challenge’in üçüncü ayağı Grobnik’te 3-5 Ağustos tarihleri arasında kıyasıya bir rekabeti geride bırakan ödüllü pilotlar Cenk Ceyişakar, Arif Suyabatmaz, Cengiz Oğuzhan, Yadel Oskan, Yücel Özbek ve Emre Durmaz, 16-19 Ağustos tarihleri arasında da Slovakiaring’de dördüncü ayağı gerçekleştirilecek olan Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe’a katılıyor.

Porsche Motorsporları gözetiminde gerçekleşen GT3 Cup Challenge Central Europe, 21 Eylül’de Brno pistinde VIZIO GT3 Challenge’ın dördüncü ayağı için yarışacak pilotlarımız için Avrupa’da bir kez daha kendilerini gösterme fırsatı sunacak.

GO Motorsporları Dubai 24 Saat’te

Uluslararası arenada kabul görmüş ve en bilinen dayanıklılık yarışılarından Dubai 24 Saat’in sekizincisi 10-12 Ocak 2013 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Dubai 24 Saat‘te yüzlerce pilot, 40 ayrı ülkeden ekip ve 20 ayrı otomobil markası yarışıyor. 40 ülkede gösterimi olan Motors TV’den ve Radio Le Mans’dan canlı yayınlanan yılın ilk ve de en renkli etkinliğinde, GO Motorsporları da yerini aldı. GO Motorsporları, Dubai’ye iki Porsche 997 GT3 Cup yarış aracı ve sekiz pilotla giderken şu ana kadar Türkiye’den en büyük katılımı da gerçekleştirmiş oluyor.

2012 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını ifade eden Cenk Ceyişakar, “Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar sadece başlangıç. Önümüzde uzun bir yol var ve bizim esas amacımız yarış kültürünü ve otomobil sevgisini gençlere aşılayıp, yetenekleri keşfetmek ve onların uluslararası arenada yarışmasını sağlamak. Bugün ve gelecekte Türk pilotlar olarak dünya sıralamalarında en iyi şekilde yer almak arzusundayız.  Bu konuda da hem pilotlar olarak biz hem de teknik desteğimizi sağlayan Toksport müthiş bir özveri ile çalışıyor” açıklamasını yapıyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...