Borusan Otomotiv Motorsport’un Hedefi Yine Kazanmak

Türkiye Pist Şampiyonası sezonun açılışını Süper Grup ve Maxi Grup’ta kazandığı toplam 5 kupayla yapan Borusan Otomotiv Motorsport’un İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 1 – 2 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek 2’inci ayak yarışı için hedefi yine kazanmak olacak.

Borusan Otomotiv Motorsport’un geçtiğimiz hafta Avusturya’nın Salzburg kentinde gerçekleşen  ETCC’nin (Avrupa Binek Otomobiller Kupası) 3’üncü ayak yarışında gösterdiği podyum başarısıyla yaşadığı haklı gururu Türkiye Pist Şampiyonası’nda da devam ettirmek için mücadele edecek.

Türkiye Pist Şampiyonası’nda 2 tane BMW 320si ve BMW M3 GT ile garajındaki 3 otomobille start alan takım, son 2 senenin Süper Grup Şampiyonu Kaan Gürgenç, geçtiğimiz sezon yarışmaya başlayarak sezonu Maksi Grup 2’incisi olarak tamamlayan Levent Kocabıyık ve Can Artam ile direksiyona geçiyor.

İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 1 Haziran Cumartesi günü 14.30’de yapılacak sıralama turlarının ardından Süper Grup’un yarış başlama saati 16.00, Maxi Grup’un yarış başlama saati ise 17.30 olacak. Yarışın 2 Haziran Pazar günü gerçekleşecek 2’inci gününde ise saat 13.00 ve 15.00 saatlerinde start alacak mücadele 20 tur üzerinden koşulacak ve 16.30’da gerçekleştirilecek ödül töreni ile son bulacak.

Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan takımın diğer sponsorları Toshiba, Castrol Edge, Borusan Lojistik ve Glasurit’tir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir