Kurumsal Olma Hayallerimiz

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. Gökhan dedi ki:

  Müşteriyle temas ettiğiniz her noktada kaliteyi hedeflemediğiniz sürece kurumsallık hayal olur.

 2. Hakan dedi ki:

  İnsanlarının çoğunun “Kurallar çiğnenmek içindir” mantığıyla yaşadığı bir ülkede kurumsallığa giden yol akşam trafiğinde dur kalk giderek Mahmutbey’den Fatih Sultan Mehmet köprüsüne ulaşmaya çalışmak gibidir.

 3. Elif dedi ki:

  Osmanlı döneminde inşaa edilen yapılara baktığınızda kapıların muhteşemliği göze çarpar. Neden? Cünkü kapılar önemlidir. Müşteriyi ilk karşıladığınız yerde santral ve resepsiyondur, güvenliktir. Profesyonellik ve kurumsallık buradan başlamadığı sürece yukarıya sirayet etmez.

 4. Gülşen dedi ki:

  Benim memurum işini bilir lafı bizim kurumsallaşma hayallerimizi baltalamıştır. İşleri prosedüre göre değil de farklı yollardan çözmeye alışan halkın önüne prosedür çıkarttığında zulüm gelmeye başlar.

 5. İbrahim dedi ki:

  İnsanlar ehliyet alırken birçok prosedür okuyup öğrenmek zorunda, aksi takdirde sınavı geçip ehliyet alamaz. Ama iş uygulamaya geldiğinde hepsi unutulur.Kimse yazılı işaretlere ve prosedürlere uymaz. kazaların bir çoğu da bu yüzden meydana gelir. Bakacak olursanız iş dünyası da böyle değil midir?

 6. Gülseren dedi ki:

  Kurumsallık ne demek ? Önce kavram kargaşasından kurtulup bu kavramı her kurum içselleştirip yoluna devam ederse sorunlar çözülür ve iş yaptırmak için kimse kimseye yalvarmaz..
  sevgiler

 7. Gökçe dedi ki:

  En çok sadece bir şey soracağım deyip işini hallettirenlere kızıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir