Standart lastiklerden farklı olarak tasarlanmı..."/> Neden kış lastiği? - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Teknik Bilgiler no image

Published on Aralık 19th, 2010 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Neden kış lastiği?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Standart lastiklerden farklı olarak tasarlanmış kış lastikleri, karlı ve buzlu yollarda direksiyon hakimiyetini artırıp, durma mesafesini kısaltması nedeniyle son yıllarda daha fazla tercih ediliyor. Sıcaklık 7 derecenin altına düştüğünde mutlaka kış lastiğine geçilmesi gerektiği ve kış aylarında meydana gelen trafik kazalarında lastik durumu ile doğru lastik seçiminin büyük önem taşıdığı göz önüne alındığında bu unsurun hayati önem taşıdığı ortaya çıkar.
Kış lastikleri, yalnızca karlı ve buzlu yollarda değil, özellikle Ekim ve Nisan ayları arasında değişken hava ve yol koşullarında aracın dengeli ve güvenli hareket etmesini sağlar. Kış lastikleri, özel olarak geliştirilmiş tasarımı ve hamuru ile en düşük hava sıcaklıklarında bile yumuşaklıklarını ve dayanıklılıklarını koruyan ve sıcaklık düşüşlerinde performanslarını kaybetmeyen lastiklerdir. Sürücülerin en çok zorlandıkları ıslak, çamurlu, kaygan, karlı, erimiş karlı ve buzlu zeminlerde yol tutuş, güçlü çekiş, güvenli frenleme, dengeli ve konforlu sürüş sağlar. Özel sırt desen tasarımı sayesinde suyu en hızlı şekilde tahliye ederek aquaplaning (suda kızaklama/yastıklama) riskini en aza indirir. Ayrıca kış lastikleri yumuşaklığını koruyabildiği için kuru zeminlerde de standart lastiklere göre kış mevsiminde yüksek performans gösterebilir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑