Teknik Bilgiler no image

Published on Ocak 5th, 2011 | tarafından Abdullah Çalışır

0

Mitsubishi L200 4×4 Çift Kabin Instyle AT nasıl bir araç?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mitsubishi L200’de görev yapan 4D56 kodlu 2.5 litrelik motor, 4000 d/d’de 178 HP güç ve 1800 d/d’de 350 Nm tork üretiyor. Bu motorun bir de 136 HP’lik seçeneği olduğunu not düşelim. Sesli çalışan motor, 5 ileri klasik otomatik vitesli L200’ü 0’dan 100 km/h hıza ulaştırmak için 13 saniyeye ihtiyaç duyuyor. 2 tonluk ağırlığa, 0,51 cw’lik hava sürtünme katsayısına ve otomatik şanzımana sahip bir araç için normal olan bu değer L200 için yeterli ivmelenme anlamına geliyor.
Mitsubishi L200 çok başarılı bir arazi aracı. Havalı şehir SUV’larının hayal bile edemeyecekleri yerlere hiç zorlanmadan giden aracın en büyük avantajı kilitli diferansiyelleri. Sadece orta diferansiyel kilidini kullanarak çıktığı yerler inanılmaz.
Euro NCAP testinden almış olduğu dört yıldız çok önemli. Bu segmentte pek çok rakibi L200 kadar güvenli değil.
L200’ün en büyük dezavantajları; kalitesiz iç mekanı ve yerden yüksek yapısı nedeniyle virajlara temkinli girmeyi gerektiren yol tutuşu.
Kısaca:
Mitsubishi L200, arazi için üretilmiş ve şehir için donatılmış bir araç.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1977 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir de tamamladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Teknik Lisesi Uçak Motorları bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Otomotiv Anabilim Dalında lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında ‘Buji Ateşlemeli Motorlarda Sıkıştırma Ve Yanma Periyotlarının Analizi' konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda İzzet Çakan Gemi Makineleri ve Malzemeleri İmalat Ve Pazarlama Ltd. Şti'de Kalite ve İmalat Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk AŞ. ve Volkswagen Otomotiv Yetkili Bayilerinde 2. El Satış Müdürlüğü yaptı. Akademi Marmara Sürücü Kursu'nda Kurucu ve Müdürlük görevi, Marsan Uluslararası Taşımacılık, Otomotiv, Makine Tah. San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde Şirket Müdürlüğü görevi yaptı. Otomotiv sektörüyle ilgili ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmış olup çeşitli makale çalışmaları bulunmaktadır. Bütün bu çalışmaları sırasında 20 yıldır ailesine ait olan otomotiv firmasında profesyonel olarak her marka araçta 2.El araç piyasa analizi, ekspertizliği ve alım-satım işleri yaptı. Halen ülkemizin en önemli ve değerli otomotiv distribütör markasında eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Çalışır İngilizce bilmektedir.


Üste Git ↑