Teknik Bilgiler

Published on Ocak 22nd, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Dizel motorlardaki piston kolları (biyel kolları)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Piston kolları pistonu krank miline bağlar.  Bu nedenle çok şiddetli ve değişken çekme, bükme ve basma kuvvetlerine maruz kalırlar. Piston kolunun çiftli T kesiti, piston koluna gereken katılığı sağlar.
Piston kolları genellikle ısıl işlemden geçmiş çelikten yapılırlar. Piston kolu asıl olarak bükülmeye karşı dirençli bir profilden oluşur.
Dizel motorlarda piston kollarına gelen fazla yükler, piston kol yataklarının daha geniş yapılmasıyla karşılanabilmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑