Teknik Bilgiler no image

Published on Ocak 21st, 2011 | tarafından Abdullah Çalışır

0

Ana hatlarıyla Nissan Qashqai 1.5 dCi Tekna Glassroom + NC 4×2 M/T

Nissan, SUV sınıfında tüketicilerin talebini ilk anlayan ve buna uygun ürünü ilk üreten marka.
Mart sonu yenilenen yüzü ile karşımıza çıkan Nissan Qashqai, LED’li stopları ve artan donanım seviyesi ile bu yıla daha enerjik bir biçimde adım attı.
Nissan Qashqai, diğer araçlara yüksekten bakmak isteyenler için iyi bir alternatif.
1.5 litrelik dizel motorlu Qashqai hem yeterli çevikliği hem de ekonomik kullanımı sağlıyor.
Yerden yüksek yapısı nedeniyle gövde salınımları belirgin.
İyi dozlanan frenlere sahip.

Yeterli hassaslıktaki direksiyon ise birçok kullanıcıyı memnun edecek cinsten.
Ticari açıdan düşünürsek 0 km Qashqai’ye gösterilen yüksek ilgi ikinci elde satış için de alıcısını üzmeyecek gibi.

İç mekanda ise değişen hız göstergeleri ve rahat koltukları söze gerek bırakmıyor.
En önemli dezavantajı iç mekan kalitesinin alt düzeyde kalması.
Geçtiğimiz yıllarda 1.5 dCi motorun sağladığı avantajla rakipsiz olan Qashqai’nin artık ciddi rakipleri var. Hedef kitlesini bu yılın yeni ve daha ucuz modelleri Skoda Yeti ve Dacia Duster ile de paylaşacak olan Qashqai cephesinde bu yıl geçen yıla göre daha zor geçecek gibi görünüyor.
Aradığınız sadece asfalt üzerinde kullanılacak bir araç ise Skoda Yeti ve Peugeot 3008’e de bir göz atmak gerekebilir. Bu iki modelin en büyük avantajı, Nissan’ın 1.5 dCi motorda sunamadığı otomatik vites opsiyonunu 1.2 TSI ve 1.6 HDI motorda sunabilmeleri.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1977 yılında Eskişehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir de tamamladı. 1996 yılında Eskişehir Anadolu Teknik Lisesi Uçak Motorları bölümünden mezun oldu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde Otomotiv Anabilim Dalında lisans eğitimine başladı ve 2001 yılında mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Anabilim Dalında ‘Buji Ateşlemeli Motorlarda Sıkıştırma Ve Yanma Periyotlarının Analizi' konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda İzzet Çakan Gemi Makineleri ve Malzemeleri İmalat Ve Pazarlama Ltd. Şti'de Kalite ve İmalat Müdürlüğü, Mercedes-Benz Türk AŞ. ve Volkswagen Otomotiv Yetkili Bayilerinde 2. El Satış Müdürlüğü yaptı. Akademi Marmara Sürücü Kursu'nda Kurucu ve Müdürlük görevi, Marsan Uluslararası Taşımacılık, Otomotiv, Makine Tah. San. Ve Tic. Ltd. Şirketinde Şirket Müdürlüğü görevi yaptı. Otomotiv sektörüyle ilgili ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmış olup çeşitli makale çalışmaları bulunmaktadır. Bütün bu çalışmaları sırasında 20 yıldır ailesine ait olan otomotiv firmasında profesyonel olarak her marka araçta 2.El araç piyasa analizi, ekspertizliği ve alım-satım işleri yaptı. Halen ülkemizin en önemli ve değerli otomotiv distribütör markasında eğitim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Çalışır İngilizce bilmektedir.


Üste Git ↑