Yeni BMW 5 Serisi: Tartışmasız Lider

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bugüne kadar üretilen en başarılı 5 Serisi şimdi 1.6 litre hacimli TwinPower Turbo motor seçeneği ile Borusan Otomotiv Yetkili Satıları’nda..

Yeni BMW 520i, 55.000 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatı ile BMW sürüş keyfini daha da geniş bir kitleye yayıyor.

Yeni BMW 520i, 170 beygir gücündeki 1.592 cc’lik TwinPower Turbo motoru sayesinde 0’dan 100 km/sa hıza sadece 8,7 saniyede çıkarken, 226 km/sa’lik maksimum hıza ulaşabiliyor. 250 Nm torku ise 1500 devir/dak’dan itibaren sağlayabiliyor ve performanstan taviz vermiyor.

Tüm bunları ise 100 km’de ortalama 6,7 lt yakıt tüketerek elde edebiliyor.

Standart olarak 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulan Yeni BMW 520i, pürüzsüz vites geçişleri ve sessiz iç kabini sayesinde konforlu bir yolculuk sağlıyor.

Segmentinin en çok tercih edilen otomobili, yenilenen ön ve arka tampon yapısı, yeni ön ve arka led far tasarımları, yeni dış renk ve iç döşeme seçeneklerini, 170 beygir gücündeki 1.592 cc’lik TwinPower Turbo motoru ile birleştiriyor.

İsteğe bağlı olarak, Modern Line, Luxury Line ve M Sport olmak üzere 3 farklı Line seçeneği ile alınabilen yeni BMW 520i, böylece farklı zevklere hitap edebiliyor.

Birçok teknolojik yeniliğe sahip olan Yeni BMW 5 Serisi, dokunmadan açılabilen ve aynı şekilde dokunmadan kapatılabilen bagaj kapağına da sahip.

Navigasyon donanımı ile birlikte gelen, dokunmatik yüzeye sahip yeni i-Drive butonu ise parmak ucuyla yazı yazabilmeye imkan tanıyor.

Farklı karakterdeki sürüş modları arasında seçim yapmaya olanak tanıyan Dinamik Sürüş Kontrolü’ne yeni eklenen “Seyir Modu” sayesinde, 50-160 km/sa arasındaki hızlarda sürücünün ayağını gazdan çekmesiyle, aktarma organlarının motordan ayrılması sağlanarak yakıt tüketimi asgari seviyeye indiriliyor ve sadece rüzgârla yol alan yelkenli bir tekne gibi akıcı bir seyir sağlanıyor.

Türkiye pazarında 2013’ün ilk yarısında 2.255 adet satış ile en yakın iki rakibinin toplamından daha fazla satış adedine ulaşan BMW 5 Serisi, Ağustos ayı itibarıyla piyasaya sunulacak yenilikleriyle hem dünyadaki hem de Türkiye’deki liderliğini pekiştirecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

“Yeni BMW 5 Serisi: Tartışmasız Lider” için bir cevap

  1. Mercedes E serisinin makyajlanması ile birlikte kompresörlü 1.6lt 156hp güç üreten A,C ve CLA modellerinden de tanıdığımız motor kullanılmaya başlandı ve bu model E180 CGI adını aldı. Bu hamle motor hacminden kaynaklanan ÖTV’yi düşürdüğü için satış fiyatında, ayrıca altı ayda bir ödenen MTV’yi düşürdüğü için de kullanım maliyetlerinde avantaj sağlıyor. BMW bu hamle ile Mercedes’e yanıt vermiş oldu. Darısı Audi A6’nın başına!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir