Oto Haber

Published on Ekim 18th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Türkiye’nin en tasarruflu şoförleri Avrupa Finali’nde!

Renault Trucks’ın Michelin desteği ile düzenlediği “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda?” yarışmasının finalistleri İspanya’da Optifuel Challenge Avrupa finalinde yarışacaklar.

İlki 2011 yılında Hatay olmak üzere, 2012 yılında sırasıyla Mersin, Antalya, İzmir ve Ankara’da düzenlenen “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda?” yarışmasının kazananları 19 Ekim tarihinde İspanya’da yapılacak olan Optifuel Challenge Avrupa finalinde yarışacaklar.

Optifuel Challenge Finali’ne katılmaya hak kazanan, çeşitli ülkelerden 35 yarışçı, Palma del Codado’da (Huelva, İspanya) bulunan Monterblanco pistinde Michelin X Energy SaverGreen lastiklerle donatılmış Renault Premium 430.19T Optidriver+ otomatik şanzıman çekici ve yüklü treyler ile yarışacaklar.

Sürüş testi ve yazılı test olmak üzere iki bölümden oluşan yarışmada, katılımcıların bir aracın ekonomik sürüşü için gerekli uygulamalar ve en verimli yakıt tüketiminin temel prensipleri konusunda teorik ve pratik bilgileri karşılaştırılacak.

Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax sonuçlarındaki yakıt tüketim değerleri ile belirlenecek olan sürüş testi yarışın en önemli bölümünü oluşturacak.

Türkiye genelinde toplam 314 sürücünün katıldığı “En Tasarruflu Şoför Hangi Filoda?” yarışlarının birincileri ve filo sahiplerinin katıldığı organizasyonda Türkiye’yi; Hatay’dan Fevzi Gül, Mersin’den Müslüm Akbıyık, Antalya’dan Ebubekir Sıddık Işık, İzmir’den Burhan Saral ve Ankara’dan Fevzi Yılmaz temsil edecekler.

Optifuel Challenge Avrupa Finali’nin kazanan sürücüye Renault Twizy Electrique Technic otomobil, yılda 7500 km. sürüş dahil 3 yıllık batarya kiralama hakkı; sürücünün lojistik firmasına ise Premium Optifuel 430 aracın 12 ay boyunca tam kapsamlı ücretsiz kiralama hakkı ödül olarak verilecek.

Renault Trucks Türkiye Filo Satış Müdürü Tolga Küçükyumuk yarışma ile ilgili olarak “Renault Trucks, Optifuel Challenge Avrupa Finali ile müşterilerine yakıt tasarrufunda lider marka olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. Finalde yarışmaya hak kazanan Türkiye’nin en tasarruflu şoförlerine başarılar diliyor ve ülkemize şampiyonluk getireceklerine inanıyorum” dedi.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑