Oto Haber

Published on Aralık 30th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Subaru tüm modelleri ile Amerika’nın en güvenli otomobili

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Subaru’nun Yeni Impreza dahil tüm modelleri Amerika Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS)  tarafından yapılan güvenlik ve çarpışma testlerini geçerek “Yılın En Güvenli Aracı” ödülüne layık görüldü. Üç yıldır “Yılın En Güvenli Otomobili” olma unvanını taşıyan Subaru bu yıl da ödül alarak unvanını perçinledi. Ödül alan modeller arasında 2012 model yeni Impreza da bulunuyor.

Subaru’nun farklı segmentlerde yer alan toplam beş modelinin IIHS – Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından yapılan testlerde önden, arkadan ve yandan çarpışmalarda sürücülere ve yolculara maksimum güvenlik sağladığı belirlendi. Katıldığı her kategoride “En Güvenilir” araç seçilen Subaru’nun ‘Top Safety Pick 2012′ ödülüne layık görülen modelleri arasında  Forester, Outback, Legacy,Tribeca ve Yeni  Impreza bulunuyor.

Subaru tüm ürün gamıyla ödül alan tek marka oldu

Subaru’nun Forester, Outback, Legacy, Tribeca, Impreza modelleri tavan sağlamlığı ve takla atma testlerinde de en üst düzey güvenlik sağladı. Bu başarı ile ilgili Subaru of America’nın Başkan Yardımcısı ve COO’su Thomas Doll: “Müşterilerimiz için güvenlik konusu birinci sırada. Bu yüzden IIHS’nin tüm modellerimize bir kez daha “Yılın En Güvenli” otomobili ödülünü vermesinden dolayı çok mutluyuz. 2012 model Impreza’yı bu listeye dahil edebilmek büyük bir başarı. Ayrıca bu ödül ürünlerimizde kullanılan mühendislik için de bir “takdir” niteliğinde. IIHS, Subaru’nun sürüşü eğlenceli, dayanıklı, güvenilir araçlar üretmek için en yüksek standardı kullandığını bir kez daha müşterilerimize göstermiş oldu” dedi.

Araçlar nasıl değerlendiriliyor?

IIHS, dört yolculu güvenlik testlerinde aracın performansını iyi, kabul edilebilir, marjinal veya kötü olarak değerlendirerek müşterilere araç güvenliği konusunda bilgi veriyor. Bir araç  “En Güvenli Otomobil” Ödülü’nü kazanabilmek için yüksek hızda önden ve yandan çarpma testleri, takla testi ve arkadan çarpmalarda boyun incinmesine karşı koltuk/başlık kısıtlamaları testi olmak üzere dört testin hepsinden iyi notlar almak durumunda. Ayrıca ödülü kazananlarda ek olarak elektronik denge kontrolü donanımına da sahip olması gerekiyor.  Testler A.B.D’de faaliyet gösteren ve güvenirliğiyle bilinen IIHS, Otoyol güvenliği için Sigorta Enstitüsü tarafından gerçekleştiriliyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑