Subaru, “BRZ” ve “Yeni Impreza” Modelleri ile Cenevre Otomobil Fuarı’nda

 

Subaru’nun, geçtiğimiz yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttığı  “BRZ” ve “Yeni Impreza” modellerinin Avrupa Prömiyeri, 82. Uluslararası  Cenevre Motor Show’da  gerçekleşiyor.

Fuarda ayrıca Subaru’nun 1972 yılından beri sadece kendi otomobillerinde kullandığı, sürücüye üstün kontrol ve kusursuz sürüş tekniği sunan Simetrik Sürekli Dört Çeker (AWD) sisteminin 40.Yıldönümü de bir dizi etkinlikle kutlanacak. Subaru’nun gelenekselleşmiş simetrik 4 çeker sistemi fuar süresince ziyaretçilerle 3 boyutlu görsel oyunlarla anlatılacak.

Otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Cenevre Fuarı 6 Mart tarihinde tüm sektör temsilcilerine, markalara ve otomobil tutkunlarına kapılarını açarken, Subaru’nun fuarda lanse edeceği “BRZ” ve “5 Kapılı Impreza” modelleri merakla bekleniyor. 82. Cenevre Uluslararası Motor Show’a bu yıl Subaru’nun “Yalın sürüş” zevkini yansıtan “BRZ” ile kalite ve fonksiyonelliği bir arada sunan “Yeni Impreza” modelleri damgasını vuracak. Modellerin Avrupa Prömiyeri 6 Mart Salı günü saat 11.45’de 2241 numaralı stantta düzenlenecek basın toplantısında gerçekleşecek.

Saf Sürüş Keyfi: Subaru BRZ

“Saf Sürüş Zevki” sloganı ile yola çıkan ve kalbinde yepyeni özel bir boxer motoru bulunduran BRZ, hafifliği, kompaktlığı ve düşük ağırlık merkezi ile dikkat çekiyor. Subaru’nun arkadan itişli platformu ile birleşen SUBARU BRZ ağırlık merkezi düşüklüğünde yeni bir seviye yakalıyor. Otomobilin toplam ağırlığının yarısından fazlası diz seviyesinin altında konumlandırıldığı için özellikle yol tutuş konusunda fark yaratılıyor. Dünyanın en düşük yer çekimi merkezine sahip araçlardan biri olan BRZ harika bir sürüş performansı vaat ediyor.

BRZ, “Benzersiz bir yol tutuş keyfi” konseptini hayata geçirmeyi başarıyor. SUBARU BRZ, özellikle bir spor araçtan beklenenleri yerine getirmesi için özel olarak tasarlanmış 2.0 litrelik karşılıklı yatay 4-silindir boxer motor taşıyor.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...