Oto Haber

Published on Nisan 22nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Peugeot rekor satışlarla desteklenen Şanghay Fuarı’nda

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Peugeot, 16 modelini tanıttığı 1525 m2’lik standında Çin’de tarihinin en genç ve en geniş ürün gamını, Roland Garros imzalı özel koleksiyonu ile Fransız usulü tasarım zevkini,  konsept otomobili « Onyx» ve Peugeot Hybrid Air ile benzersiz teknolojik bilgi birikimini sergiliyor. Şanghay’da dünya prömiyerinde tanıtılan yeni Peugeot 301 ise Çin pazarının %50’sinden fazlasını oluşturan son derece stratejik bir segmentde Peugeot’nun satışa sunduğu ürün yelpazesini tamamlayacak.

Bugüne kadar görülmemiş bir ticari dinamik

Şanghay Otomobil Fuarı Peugeot’nun Çin’deki ticari dinamiğinin özellikle hızlandığı bir dönemde kapılarını açıyor. Peugeot, 2013’ün ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre % 18 genişleyen bir pazarda 72 000’in üzerinde araç ile satışlarını % 31 arttırarak Çin’de yeni bir tarihi satış rekoru kırdı.

e-power stratejisi ile desteklenen geniş ürün gamı

308 sedan, 408, 508 ve Ocak 2013’te lansmanı yapılan 3008 ile Peugeot Çin’de bugüne kadar satışa sunulan en modern ve en geniş ürün gamını tüketicilerin beğenisine sunuyor. Çin’de yerli olarak üretilen bu modern araç gamı ayrıca başarısı gitgide artan ithal modellerle tamamlanıyor. SUV 4008 ve coupe RCZ’nin başarıları ile desteklenen satışlar sene başından bu yana Çin’de üç katına çıktı.

Yıl sonunda ise, Şanghay’da dünya prömiyerinde tanıtılan yeni Peugeot 301 Çin pazarının %50’sinden fazlasını oluşturan son derece stratejik M segmentinde Peugeot’nun satışa sunduğu ürün yelpazesini tamamlayacak. 301 de, tüm Peugeot modelleri gibi, yüksek kalite düzeyi, zarif tasarım seçimi, detaylarına gösterilen özen ve heyecan verici, prestijli sürüş deneyimi ile Peugeot’nun marka taahhüdünü başarıyla temsil ediyor.

Çin’de, gam artık geçen yıl lansmanı yapılan « e-power » stratejisi ile şimdi daha da güçlü.

« E power » yeni 1.6 CVVT motorları ve elbette kendi sınıfında dünyanın en iyi motoru olarak kabul gören yeni 1.6 THP de 160 bg motor ile motor seçeneklerinin kapsamlı bir yenilenmesi anlamına geliyor. Ayrıca yarınlarda, 1.2 THP, 1.8 CVVT ve 1.8 THP gibi başka yeni motorlar da üstünlük ve avantajlarıyla birlikte Çin tüketicisinin kullanımına sunularak mevcut ürünleri tamamlayacak.

 

Peugeot aynı zamanda HYbrid Air ile teknolojik yönden çığır açıcı bir motor seçeneğini tanıtıyor. Benzin ve sıkıştırılmış havayı tam hibrid bir çözümde birleştiren benzersiz bir çekiş ünitesi söz konusu. Geniş müşteri kitlelerine yönelik, erişilir, sade ve sağlam bu teknoloji Markanın 100 kilometrede 2 litrelik bir tüketimi hedeflemesine olarak veriyor (veya kilometrede 49g de CO2)

Şanghay Fuarı’nda tanıtılan tüm modeller markanın satışa sunduğu ürün arzının kalbinde yer alıyor ve yıl sonuna kadar Çin pazarının %80’ini kapsayacak şekilde 400 tane 4S yetkili satıcıya ulaşacak şebekenin gelişimine katkıda bulunuyor.

Roland Garros Gamı : Çin’e ihraç edilen kazandıran ortaklık

Çeyrek yüzyıldan fazladır Uluslararası Fransa Roland Garros tenis turnuvasının sponsoru olan Peugeot, sportif performans, estetik arayış ve heyecan gereksinimleriyle ifade edilen marka değerlerinden ilham alan bu prestijli ortaklığı artık Çin’e ihraç ediyor.

Roland Garros’un kırmızı toprak rengi, merkez kort, bu turnuvanın eşsiz atmosferi, Peugeot’nun Çin’deki müşterilerinin 508, 3008 modelleri ile ithal 308 CC ve 207 CC gamlarında ortak olarak bulacakları Fransız dokunuşunun beli başlı unsurlarını oluşturuyor.

Onyx: İlham ve hayal Çin’de artık erişilmez değil

Masif malzeme içinde yontulmuş bu super-car ilhamını yarış dünyasından alan tutkunlar tarafından yaratıldı. Arka orta konumdaki V8 motoru ile Onyx hayranlarını sezgisel pilotaj kumandaları ile her durumda kontrol altında tutulabilen yüksek performanslar dünyasına taşıyor .

Çarpıcı estetiğinin ötesinde, araç işlevsellikte daha da ileri gitmek üzere yeni ham malzemeler keşfediyor.

Yenilik tutkusu, en eski otomobil markalarından biri olan Peugeot’nun 202 yıllık tarihi boyunca kendini sürekli olarak ifade etti. Radikal bir profil… ilk bakışta yoğun duygu uyandırıyor. Sıra dışı karoseri malzemelerinin ve renklerinin arasındaki çarpıcı kontrast ile dikkat çekiyor. Usta ellerin biçimlendirdiği çamurluk ve kapılar saf bakır levhadan imal edildi.

Aynı gibi parıldayan bu metalde hiçbir koruyucu kaplama yok. Dolayısıyla zaman içinde görünüşü evrim geçirecek, suni bir şekilde paslanacak, matlaşacak. Çünkü Onyx yaşıyor! Diğer karoseri panelleri ise mat siyah renkli karbondan mamul.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑