Oto Haber

Published on Ocak 25th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Otokar bakım ve servis maliyetlerini azaltıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Otokar, küçük otobüs pazarının lideri yağ değişim ve bakım elemanları değişim sürelerini uzatıyor. 15 Ocak tarihinden itibaren 2010 model ve sonrası tüm Sultan otobüsleri için geçerli olacak yenilik ile Otokar, aracın yaşam boyu maliyetlerini düşürüyor.
Geçtiğimiz iki yılın otobüs pazarı lideri Otokar, küçük otobüs pazarında en çok tercih edilen aracı Sultan’da motor ve şanzıman yağı değişimlerini ve bazı parçaların bakım sürelerini uzatarak kullanıcıların bakım ve servis maliyetlerini azaltıyor. Kullanıcıların yıl içerisinde daha az servise giderek, işçilik ve bakım maliyetlerinin azalmasını sağlayan Otokar, yakıtta cimri otobüs serisinde kazancı daha da artırıyor.
15 Ocak tarihinden itibaren 2010 model ve sonrası tüm Sultanlarda motor yağ ve filtre değişim aralığını 20.000 kilometreye çıkartan Otokar, hava filtresi ve şanzıman yağ değişim aralıklarını da artırıyor.
Sultan Serisi Araçlar Periyodik Bakım İşlemleri Değişiklikleri

Mevcut Durum         Yeni Durum
Motor Yağı                     10.000 km.                20.000 km.
Yağ Filtre Elemanı       10.000 km.                20.000 km.
Yakıt Filtre Elemanı    20.000 km.                40.000 km.
Hava Filtre Elemanı    20.000 km.                40.000 km.
Şanzıman Yağı    İlk bakım ve sonrasında 40.000 km.de bir    İlk 20.000 km. ve sonrasında her 100.000 km.de bir

SULTAN 140S:
Sultan serisinin en hesaplı modeli Sultan 140S, 140 BG motor ile sunuluyor. 27 kişilik yolcu kapasiteli Sultan 140S, yeni dış tasarımı ve iç tasarımıyla güçlü bir duruş sergiliyor. Artan iç yükseklik, artan bagaj kapasitesi, yeni iç tasarımı Sultan 140S’i cazip kılıyor.

Sultan 140S Comfort:
Sultan 140S Comfort, 140 BG ve 27+1 kişilik yolcu kapasitesi ile turizm ve servis taşımacılığında ideal bir araç. Turizm taşımacılığının vazgeçilmez özellikleri olan hostes koltuğu, yatabilir yana açılabilir koltuklar, LCD ekran, DVD oynatıcı, MP3 çalar, buzdolabı, kapalı devre müzik ve anons sistemi Sultan 140S Comfort’ta standart.

Sultan 160S Maxi:
31 yolcu ve 1 hostes koltuk kapasiteli Sultan 160S Maxi, yenilenen görünümü, daha yüksek motor gücü ve daha zengin aksesuarlarıyla sunuluyor. 160 BG’e çıkartılan motor gücü, 600 Nm’lik tork değeri ve üstün çekiş performansıyla yeni Sultan 160S Maxi’de uzun yolculuklar için isteğe bağlı olarak ilave yakıt deposu sunuluyor. Yeni kadife koltuk kumaşları iç tasarımı zenginleştirirken, 45 litrelik buzdolabı, hostes koltuğu, kapalı devre müzik ve anons sistemi, LCD ekran, DVD oynatıcı, MP3 çalarıyla üstün konfor sunuyor. Yüksek bagaj hacmi Sultan 160S Maxi’nin vazgeçilmez özellikleri arasında yer alıyor.

Sultan City ve Sultan Maxi City:
Yoğun şehiriçi çalışma koşullarına göre yenilenen küçük halk otobüsü Sultan City serisi, farklı uzunluklarda iki farklı modeliyle sunuluyor. 140 BG, çevreci yeni Euro 4 motorlarıyla Sultan City serisi, ABS fren sistemi ve ön arka disk frenleriyle şehiriçi trafiğinin ani dur-kalkları sırasında güvenli yolculuk sunuyor. Büyütülen arka camı ve iç tasarımı ile daha ferah bir yolculuk sağlıyor; yüksek yolcu kapasitesi, düz yolcu koridoru ile şehiriçi yolculukları keyifli hale getiriyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags:Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑