Liseler, trafik güvenliğini artırmak için yarıştı..."/> Goodyear’in Desteğiyle Düzenlenen Trafik Olimpiyatları Sonuçlandı - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Lastik

Published on Mayıs 28th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Goodyear’in Desteğiyle Düzenlenen Trafik Olimpiyatları Sonuçlandı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Liseler, trafik güvenliğini artırmak için yarıştı, on binlerce kişiye ulaştı

Goodyear ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi’nin liseli gençlere yönelik Trafik Olimpiyatları yarışması sonuçlandı.

Trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla liseler arasında düzenlenen Trafik Olimpiyatları’nda birinciliği “Trafikte Ayyıldız Gençlik Hareketi” kampanyasıyla Ankara Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi kazandı.

Liseli gençler, trafikte sorumlu davranan vatandaşlara arka yüzünde trafik güvenliğiyle ilgili bilgiler yer alan 11.500 teşekkür belgesi dağıttı. Öğrenciler Facebook ve Twitter’da da kampanyalarını duyurarak on binlerce kişinin trafik konusunda bilinçlenmesini sağladı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑