Oto Lastik

Published on Kasım 30th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Goodyear, Omnitrac kamyon lastikleri serisini, üstün özelliklerle geliştirdi

 

Dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, Omnitrac MSS II ve  MSD II kamyon lastiği serilerini geliştirerek, 14 yeni ürün sundu.

110 yılı aşkın süredir dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear, inşaat alanları, taş ocakları gibi “yol dışı” koşullarda hizmet vermek üzere tasarlayıp ürettiği Omnitrac MSS II ve MSD II karma servis lastiklerinde 14 yeni ürünü piyasaya sundu. Bu özel seri daha düşük yuvarlanma direnciyle yakıt tasarrufu sağlarken, çok daha dayanıklı ve yüksek performanslı.

 

“Omnitrac Max Technology” fark yaratıyor!

Goodyear Omnitrac MSS II ve MSD II serisi,sırasıyla ön ve arka akslar için üretildi. Her iki üründe, çivi deliklerine karşı kendi kendini tamir edebilen Duraseal teknolojisi içerebiliyor. Lastikler, zorlu inşaat ve “yol dışı” koşullarında  meydana gelebilecek hasarlara karşı dayanıklı hamur, sağlam gövde  yapısı, optimize edilmiş sırt deseni ve Goodyear’ın “Omnitrac Max Technology” özelliklerini taşıyor.

 

Goodyear Lastikleri T.A.Ş. adına açıklama yapan Ticari Lastikler ve Kaplama Ürün Müdürü Faruk Uslu, “Biz Goodyear olarak nakliyeceileri anlıyor, onların yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz ve her zaman onların yanındayız. Karma servis kamyonlar için geliştirdiğimiz Goodyear Omnitrac MSS II ve MSD II serisi, artan kilometre performansı, geniş sırt yapısı, taş sıkışmalarından korunma, kendi kendini temizleme ve yeniden kaplanabilirlik özellikleriyle rakiplerine göre çok daha üstün. Sırt tasarımında yapılan iyileştirmeler fren ve durma yeteneğini artırıp, gürültüyü azaltırken, özel deseni zor koşullarda çalışan araçlarda dış etkenlerden kaynaklı kesilme, delinme gibi durumları engelliyor.Goodyear, kuruluşundan bu yana olduğu gibi, bundan sonra da gerek sunduğu ürünler gerekse satış sonrası hizmetleriyle nakliyeci müşterilerinin daima yanında olacaktır” dedi.

 

Ultra gerilimli çelik gövde yapısı

Goodyear Omnitrac MSS II ve MSD II serisi, yeni geliştirilmişultra gerilimli çelik gövde yapısı ve aşınmaya dayanıklı  sırt hamur bileşiği, kilometre performansını artırıyor. Ayrıca çelik gövde paslanmaya karşı dayanıklı hale gelirken, üst düzeyde aşınmaya karşı direnç sağlıyor.

 

Duraseal Teknolojisi

Goodyear’ın patenti kendisine ait olan eşsiz Duraseal teknolojisi, Omnitrac MSS II ve MSD II lastiklerinde,lastiğin sırt bölümünü 6 mm çapına kadar bir objenin delmesi halinde bile özel dolgu tabakasıyla hava kaçağını engelliyor ve lastiğin kendini onarmasını sağlıyor. Bu özellik sayesinde operasyon sırasında oluşabilecek çalışma aksaklıkları ve düşük hava basıncından kaynaklı arızaların önlenmesi mümkün oluyor.

 

 

Yeni lastik ebadı

Goodyear, yeni serisiyle, karma hizmet gamını tamamlamak amacıyla yeni bir lastik ebadı da piyasaya sürdü. 325/95R24 ebadındaki yeni lastik, aks başına 500 kg artırılmış yük kapasitesi kazandırıyor.

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑