Oto Lastik

Published on Kasım 17th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

ContiWinterContact TS830P kış lastikleri ödüllendirildi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ContiWinterContactTM TS830P kış lastikleri, Auto Express ve Evo Magazin dergilerinin düzenledikleri yarışmalarda kış lastikleri kategorisinde birincilik kazandı. 

Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve en büyük orijinal lastik ekipman tedarikçisi Continental‘in geliştirdiği ve sağladığı sürüş emniyeti ile kış lastiği standartlarını yeniden belirleyen ContiWinterContactTM TS830P kış lastikleri, performanslarını 2 büyük ödül ile taçlandırdı.

Yüksek performanslı araçlar için kış aylarında mükemmel bir sürüş güvenliği sağlayan ContiWinterContactTM TS 830P, İngiltere’nin en çok satan otomobil dergisi Auto Express ve aylık otomobil dergisi Evo Magazin‘in düzenledikleri yarışmada kış lastikleri kategorisinde birincilik kazandı.

İki yıldır kış lastiği pazarının en iyilerini ödüllendiren Auto Express ödülleri, otomobil lastiklerini performans, kalite ve güvenlik gibi kriterler kapsamında değerlendiriyor. Auto Express kış lastiği rehberi, kış sezonu için mutlaka gereken en ilham verici ürünleri tanıtıyor.

Auto Express, bu yıl kış lastiği kategorisinde birinciliğe layık görülen ContiWinterContactTM TS 830P hakkında şöyle yorumda bulunuyor; “Continental lastikleri, üstün performansları ile kış lastiklerinde birincilik ödülümüzü kazandı. Hiçbir zayıf noktası olmayan Continental kış lastikleri, eksiksiz performansı sayesinde rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.”

Evo Magazin’in bu sene ilk kez gerçekleştirdiği kış lastiği testlerinde, sekiz rakip markanın 225/45R17 ebadında kış ve dört mevsim lastikleri karşılaştırıldı. Yapılan testler sonucunda ContiWinterContact TS830P, geniş bir yelpazede ödüle layık bulundu.

Ödülün karda, ıslak ve buzlu zeminlerde en iyi performansı gösteren lastiğe verildiği belirten Evo Magazin, Continental’in genel anlamda en üstün performansı sergilediğinin altını çiziyor.

Yüksek performanslı araçlar için kış güvenliği:

ContiWinterContactTMTS 830 P

Continental’in geliştirdiği yeni ContiWinterContactTMTS 830 P de, yüksek performanslı araçlar için mükemmel bir kış güvenliği sağlıyor. ContiWinterContactTMTS 830 P’nin sırt deseninin ortasında yer alan katı yüksek bloklar ve kenar kavrama formunda olan çok sayıdaki yarıklar, ıslak ve buzlu yollarda gelişmiş fren gücü sağlıyor.

Karda daha iyi çekiş gücü…

Lastik omuzlarında yer alan yüksek sayıdaki bloklar ve yarıklar, çoklu kavrama kenarı yaratarak karda çok daha etkili çekiş gücü sağlıyor.

Uzun Ömür

Katı blokların eşit dağılımı ve yola temas alanına eşit basınç dağılımı sayesinde ContiWinterContact™ TS 830 P, daha düşük ve eşit dağılmış yıpranmayla daha uzun ömür sağlıyor.

Neden Kış Lastiği Kullanmalısınız?

  • Yaz lastiklerinin yere temas eden yüzeyi +7 dereceden itibaren sertleşir. Bu nedenle ıslak ve soğuk yolda yeterli kavrama sağlamaz. Kış lastikleri ise yapılarındaki doğal kauçuk payları sayesinde düşük ısılarda bile esnekleşirler ve tutuşları artar.
  • Kışın yaz lastikleri ile fren mesafesi uzar, virajda araç merkezkaç kuvvetinin etkisi ile daha fazla dışarıya doğru savrulur, araçlarda baştan veya arkadan kaymalar artar. Bu nedenle kış lastiği kullanılması sürücü ve sürüş güvenliği açısından büyük önem gösterir.
  • Kış aylarında kaza yapma riski yaz aylarına göre 6 kat daha fazladır. Sadece atmosferik koşullar ve yol koşulları göz önüne alınarak elde edilen bu rakama hatalı lastik seçimi dahil değildir.
  • Karla kaplı bir zeminde 50km/h süratte standart lastik ile fren mesafesi 43m iken kış lastiği ile bu mesafe 35m’ye düşmektedir.
  • Buzlu zeminde ise 30km/h süratte standart lastik ile fren mesafesi 68m iken kış lastiği ile bu mesafe 57m’ye düşmektedir.
  • Kış lastiklerinin blok desenlerinin üzerinde bulunan derin yivler, lastiğin adeta yere yapışmasını sağlayarak extra bir tutunma sağlamaktadır.

Kış Sezonunda Dikkat Edilmesi Gereken Özel Noktalar:

  • Kış sezonunda her zaman 4 lastiğinizde kış lastiği olmalıdır. Kış lastikleri ekim ayı ile nisan ayı arasında kullanılabilir.

 

  • Kış Lastiği adı gibi kış lastiğidir, yani sadece kar lastiği değildir. Bu yüzden araca takılması için karın yağmasını beklememek gerekir.
  • Kış lastiklerinin üstün tutunma ve kavrama özellikleri, sadece karda buzda değil, ısının +7 dereceye düşmesiyle devreye girecektir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑