Oto Haber

Published on Mart 4th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Moto Guzzi California 1400 Touring ile 4 tekerden üstün konfor…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Büyük seyahatçileri, uzun mesafe sürücüleri ve araba olmasa da yaşayabilen ama motosikletlerine çok bağlı olanların markası Moto Guzzi’nin California 1400 Touring modeli, Ferco Motor ayrıcalığıyla Türkiye’de ilk kez Eurasia Motobike Expo 2013’te motosiklet tutkunlarıyla buluştu.
Moto Guzzi’ California serisinin Touring versiyonu olan Moto Guzzi California 1400 Touring, konfor, aerodinamik korunma ve kargo kapasitesi göz önünde bulundurulduğunda dört tekerlekli amiral gemilerine bile rakip niteliğinde.
California 1400 projesi ile lüks motosiklet konseptini yeniden tanımlayan Moto Guzzi, TOURİNG ve CUSTOM modelleriyle, iki zıt kişilikte ama referans teknolojileri ve performansı kombine eden iki motosiklet sunuyor. Özgürlük hissi ve sürüş keyfini görkemli bir tasarımla birleştiren Moto Guzzi California 1400 Touring, Türk motosiklet sevdalılarıyla ilk kez Eurasia Motobike Expo 2013’te buluştu.
1921’den beri eşsiz motosiklet yapımı kültürünün ve yeteneğinin bir arması olan California 1400 Touring, Mandello del Lario tesisinde elle monte ediliyor. Yenilikçiliği ve tarzı ile Moto Guzzi geçmişinde, motosiklet dünyasının en eski ve saygı duyulan markalarından biri olan touring segmentini yeniden tanımlıyor.
California 1400 Touring, prestijli iki renkli selesi, “Devriye” tarzı ön camı, krom yan ışıkları, 35 litre yan sepetleri, motor koruması ve sepet koruma kitleri ile lüks bir donanıma sahip. Avrupa’nın en büyük V ikiz motorundan güç alan ultra kromlu ve teknolojik bir“touring aracı” olan model, tüm gün titreten bir sesle yol alabiliyor ve gerektiğinde boğa misali gücünü ortaya çıkararak iki ya da dört tekerlekli herhangi bir aracı arkasından baktırabiliyor.
California 1400 Touring’in verdiği duyusal tatmin, ister sık gittiğiniz restoranın önünde ister her ayrıntısını birer birer keşfedebileceğiniz garajınızın gizli köşelerinde park edin, kendi halinde dururken de devam ediyor. Motor ve şasi parçaları ile teknolojik aygıtlar arasında çok çeşitli seçenekler mevcut: Bunlar arasında kendi kategorisinde ilk kez tercih ettiğiniz motor yanıtını (Turismo, Veloce ve Pioggia) seçebilir ya da hız kontrolünü hırsızlık önleme sistemi (motorla standart olarak gelir) ile birlikte seçebilirsiniz.
Lüks standart ekipman California Touring’i kendi estetik zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre modifiye etmekten ve Moto Guzzi tarafından şimdiye kadar üretilen en kapsamlı aksesuarlardan yararlanmaktan da alıkoymuyor.
Yüksek performanslı susturucular, krom ve bilet bileşenler, her türde sele ve destek ve uygulamalara kadar her türlü materyal, örneğin iPhone’unuzu bir yan gösterge tablosuna dönüştürerek çok çeşitli navigasyon, performans ve teknik veri bilgisi almanızı sağlıyor.
Krom konseptine özellikle özen gösterilmiş ve iki anımsatıcı grafik geliştirilmiş: California Highway Patrol versiyonundan esinlenilen depo üzerinde koyu zarif hatlarıyla beyaz Eldorado ya da V7 ve 850 California gibi köklerine benzer beyaz hatlara sahip klasik siyahı vurgulayan Ambassador.
Moto Guzzi ayrıca, Moto Guzzi’nin California 1400 Touring’e uygun onlarca aksesuar seçeneğiyle, motor sahiplerine sınırsız özelleştirme olanağı sunuyor. Böylece kimsenin California 1400 Touring’i birbirine benzemiyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑