Yenilenen D-MAX‘i Anadolu Grubu Yönetim Kurul..."/> Isuzu’nun güçlü pick-up’ı D-MAX yenilendi.... - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber no image

Published on Haziran 19th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Isuzu’nun güçlü pick-up’ı D-MAX yenilendi….

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yenilenen D-MAX‘i Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Japonya Isuzu Motors Limited’in Başkanı Susumu Hosoi tanıttı

Tuncay Özilhan: “Ortak başarıyı daha da ileri taşımak için çalışıyoruz”

Tüm dünyadaki kullanıcılarının beklentileri doğrultusunda yeniden tasarlanan Isuzu’nun güçlü pick-up’ı D-MAX, Lütfü Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirilen bir showla tanıtıldı. Tanıtım toplantısına Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve yaklaşık 30 yıldır Anadolu Grubu ile başarılı bir işbirliği olan Japonya Isuzu Motors Limited’in Başkanı Susumu Hosoi de katıldı.

Yoğun katılımın olduğu tanıtım toplantısında ilk konuşmayı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan yaptı. Anadolu Grubu-Isuzu işbirliğinin Türkiye’nin ilk Japon ortaklığı olduğunu ve 30 yıldır bu ortaklığı başarı ile sürdürdüklerini ve ortaklaşa gerçekleşen başarıyı daha ileri taşımak için çalıştıklarını söyleyen Tuncay Özilhan şöyle konuştu:

“ İş dünyasının rekabetçi ortamında karşılıklı anlayış ve iyi niyet çerçevesinde geliştirdiğimiz ilişkilerle artık birbirimizi daha iyi tanıyor, daha kolay anlıyoruz. Bu noktaya gelmemizde birlikte çalıştığımız herkesin katkısı bulunuyor. Bu vesileyle İstanbul’da bizleri ilk kez ziyaret eden Isuzu Japonya Başkanı Sayın Hosoi ve şahsında Japon dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Dile kolay 30 yıla yakın bir süreyi geride bıraktık. 1984 üretime başladık. 1997 yılında halka açıldık. 1999’da Şekerpınar’daki üretim tesislerimize taşındık. Bugüne kadar 125 bin araç ürettik. İthal ettiğimiz araç sayısı 35 bin oldu. 11 bin aracı üretip ihraç ettik. Sattığımız araç sayısı 160 bin. Toplam ciromuz yaklaşık 5.4 milyar dolar. Toplam ihracat  ciromuz 600 milyon dolar. Ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz başarıyı daha da ileri taşımak için çalışıyoruz. Bu çabanın yeni adımlarından biri bugün lansmanını yaptığımız yeni ISUZU D-MAX. Piyasaya çıktığı 2002 yılından beri dünyada 2 milyonun üzerinde satış yapan Isuzu’nun pick-up’ı dünyanın en kaliteli dizel motorunun yanı sıra otomatik vites seçeneği sunan ilk hafif ticari aracı. Yakından tanıyacağınız D-MAX bir çok özelliklere sahip. Lansmanımızda bizlerle birlikte olduğunuz için  hepinize teşekkür ediyorum.”

Tuncay Özilhan’dan sonra sahneye gelen Japonya Isuzu Motors Limited Başkanı Susumu Hosoi şunları söyledi:

“Yepyeni D-max’imizi piyasaya sürdüğümüz bugünde bizleri yalnız bırakmayan saygıdeğer misafirlerimize en samimi duygularımla teşekkür etmek istiyorum.

Teşekkürlerimi aynı zamanda Isuzu’ya gün geçtikçe artan bir bağlılık ve özveri dolu bir yaklaşım içerisinde olan bayilerimize ve neredeyse 30 yıldır birlikte çalıştığımız uzun vadeli partnerimiz Anadolu Isuzu’ya da iletmek istiyorum. Yine Anadolu Grubu’na ve ITOCHU Corporation’a, uzun vadeli ortaklığımızda muhteşem karşılıklı anlayışları için en samimi şekilde şükranlarımı sunmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi, Anadolu Grubu ile ortaklığımız; 1984 yılında ortak girişim firması Anadolu Isuzu’nun Isuzu kamyon üretimini Türkiye’de başlatmasıyla doğdu.  Bu, bazılarınızın farkında olduğu gibi, otomotiv sektöründeki ilk Türk-Japon ortak girişimiydi ve bizler de bugüne kadar büyük başarıların keyfini çıkarmaya devam ettik.

Bunu fırsat bilerek; liderliği, anlayışı ve Isuzu işletmesine Türkiye’deki desteğinden dolayı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncay Özilhan’a şükranlarımı sunuyorum.

Bugün tanıtımını yapacağımız yeni modelimiz D-MAX, Ar-Ge merkezimiz Japonya’dan Tayland’a taşındıktan sonra geliştirilen ilk araç ve bu modeli satış aşamasına getirmek için muazzam zaman ve emek harcamış bulunuyoruz. Bu yüzden bu modeli gururla “Yeni Nesil Pick-up” olarak adlandırıyoruz.

“Yeni Nesil Pick-up ”da sadece yakıt tüketimi verimliliğini artırmakla kalmadık; aynı zamanda çevre güvenliği, dayanıklılık, kullanım alanı ve yük kapasitesinde de gelişim kaydettik. Dahası; aracın tasarımı pick-up’ın gücünü yansıtmanın yanı sıra, aracın büyük ölçüde artırılmış aerodinamiğine katkıda bulunan akıcılığı temsil ediyor. İnanıyoruz ki, yeni D-Max Türk tüketicileri tarafından büyük beğeni ile karşılanacak. Isuzu’nun, yüksek kalite anlayışıyla sizleri tatmin edecek göz alıcı araçlar sunmaya devam edeceği sözünü de vermek isterim. Isuzu’ya şimdiye kadar vermiş olduğunuz desteği şimdiden sonra da bekliyoruz.

Son olarak; yeni D-Max’in üstün başarılar elde etmesini temenni ederek hepinize sağlık ve başarılar diliyorum”

Konuşmalardan sonra Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Japonya Isuzu Motors Limited’in Başkanı Susumu Hosoi sahnedeki 2012 model D MAX’in örtüsünü açtı. Alkışlar, müzik ve konfeti eşliğinde örtüsü açılan D MAX’e binen Özilhan ve Hosoi gazetecilere poz verirken konuklara araçla ilgili bilgi verdi.

Baştanbaşa yenilenen 2012 model D- MAX’in tanıtım toplantısına Isuzu Motors Japonya, Itochu Japonya ve Anadolu Grubunun üst düzey yöneticileri, Anadolu Isuzu yöneticileri ve değerli iş ortakları da katıldı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑