Oto Haber

Published on Aralık 19th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

HGS’li geçiş için köprülerden önceki ilk durak Avea İletişim Merkezi olacak

hgs(2)PTT ve Avea arasında imzalanan işbirliği ile Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ürünlerinin satış ve yüklemesi, Avea İletişim Merkezleri’nden de yapılabilecek. Hizmetten Avea’lı olan, olmayan herkes yararlanabilecek

Türkiye’nin en çok konuşturan operatörü Avea, PTT ile imzaladığı işbirliği ile “Hızlı Geçiş Sistemi”ne geçişi kolaylaştırıyor. PTT ile imzalanan işbirliği kapsamında Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin’deki Avea İletişim Merkezleri’nde 24 Aralık itibariyle HGS kart, HGS etiket satışı ve yüklemesi gerçekleştirilebilecek.

HGS etiket veya kartını satın almak için, başvuru yapan kişinin ruhsat sahibi olmasına gerek olmaksızın, ruhsat veya ruhsat fotokopisi ile birlikte Avea İletişim Merkezleri’ne başvurmaları yeterli olacak. 31 Aralık 2012 itibariyle köprü ve karayollarındaki 600’ü aşkın KGS gişesi HGS’ye dönüşecek. HGS ile geçişler OGS’de olduğu gibi yüzde 20 indirimli olacak. Böylece İstanbul Boğazı’ndaki köprülerden 4.25 kuruş yerine 3.40 kuruşa geçilebilecek.

Yeni yılda köprüde kalmayın

PTT ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve 17 Eylül 2012 itibariyle hizmete sunulan Hızlı Geçiş Sistemi’nin satış ve yükleme yetkisi PTT dışında Avea İletişim Merkezleri’ne de verildi. İşbirliği ile “Hızlı Geçiş Sistemi”ne henüz geçiş yapmamış sürücülerin işlemlerini daha rahat yapabilmeleri için Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin’deki Avea İletişim Merkezleri HGS’ye geçişte vatandaşlara hizmet verecek. PTT Genel Müdürü Osman Tural işbirliğine ilişkin; ”İki saygın kurum arasında gerçekleşen işbirliğinin temelinde yurttaşımıza hizmeti daha kolay bir şekilde ulaştırmak vardır. PTT olarak hizmetlerimizin sayısını her geçen gün artırmakla kalmıyor, ülkemizin farklı kurumları ile protokoller imzalayarak bu hizmetlere ulaşımı daha kolay hale getiriyoruz. Avea ile yapılan anlaşma da bu politikamız doğrultusunda atılmış bir adım. Bundan böyle 1 Ocak 2013’ten itibaren Kartlı Geçiş Sistemi’nin (KGS) yerini alacak olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ürün satışı ve bakiye yükleme işlemleri; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin’deki Avea bayilerince de verilecek. Vatandaşlar bu illerdeki herhangi bir Avea bayiine giderek Hızlı Geçiş Sistemi ürünlerini alabilecek ve bu ürünlere bakiye yüklemesi yapabilecek. İnanıyorum ki; müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda gerçekleşen bu işbirliğinden halkımızda memnun olacak. Avea ile işbirliklerimizin devam etmesi temennisiyle yapılan anlaşmanın her iki kuruma ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi

PTT ile böyle bir işbirliğine imza atmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Avea CEO’su Erkan Akdemir;“Vatandaşlarımızın uygulamaya daha rahat geçebilmesi için PTT ile böylesi bir hizmeti veriyor olmak bizim için çok önemli. Türkiye’nin en büyük şehirlerinde hizmet veren yaygın bayi ağımızla herkes kolayca ve hiç beklemeden HGS’ye geçiş yapabilecek. Bayilerimizde tüm çalışanlarımızla, hangi operatörün abonesi olursa olsun araç sahiplerinin hizmetindeyiz. Avea olarak hayatı kolaylaştıran hizmetlerimizle fark yaratmaya devam ediyoruz. Halkımızın yeni yıla HGS sistemine geçmiş bir şekilde girmesi için tüm altyapımızı ve teknolojimizi en üst seviyede hizmet vermesi için hazır duruma getirdik” dedi.

 

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑