Oto Haber

Published on Temmuz 15th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Hertz ve TomTom NeverLost® 5 satnav sistemini Türkiye ve Avrupa genelinde sunuyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

~ Ortaklığın hedefi yılda iki milyon sürücüye ulaşmak ~

Global araç kiralama şirketi Hertz Şirketler Grubu (New York Menkul Kıymetler Borsası / NYSE: HTZ)  ve dünya navigasyon devi TomTom Navigasyon; gerçekleştirdikleri işbirlikleriyle, NeverLost® 5 GPS sistemini Avrupa ve Türkiye’deki tüm Hertz kullanıcılarına gelişmiş navigasyon çözümleri sunuyor. NeverLost navigasyon cihazları, lokal Hertz web sitesinden ya da telefondan yer ayırtırken önceden rezerve edilebilir.

Hertz Uluslararası RAC Grup Başkanı Michel Taride: Müşterilerimize üstün hizmet verme konusunda kararlıyız ve NeverLost® 5 navigasyon cihazlarıyla sürücülere gelişmiş bir sürüş deneyimi yaşatacağımızı biliyoruz. Cihazlar, 700 büyük havaalanı ve Avrupa’da bulunan 18 ülkedeki Hertz müşterileri için hazır hale getiriliyor.”

NeverLost 5 taşınabilir sistem; kolay kullanılabilir dokunmatik ekran, 45 dilde yol tarifi, önceden programlanmış lokasyonların geniş datası gibi özellikleriyle müşterilerine güvenli ve rahat bir navigasyon deneyimi yaşatıyor.

Önümüzdeki 24 ay içinde, 8,000’den fazla yeni navigasyon cihazı, kapsamlı olarak sayısı artırılarak sunulacak. Bu sayı 2011 yılında gerçekleşen Hertz ve TomTom, NeverLost 4 işbirliğindeki sayının iki katından fazla.

TomTom Türkiye Ülke Müdürü Enis Yücesan: ”TomTom olarak Hertz ile olan işbirliğimizin çerçevesini genişletmekten ötürü çok mutluyuz. Bu ortaklıkla birlikte, Avrupa’da her yıl araç kiralayan 2 milyondan fazla sürücüye güvenilir navigasyon hizmeti vereceğiz.”

Hertz NeverLost® 5 sistemi; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere ve Türkiye gibi ülkeler için uygun.

Hertz müşterileri için özel olarak tasarlanan Hertz NeverLost® uydu navigasyon sistemi ilk kez 2005 yılının Kasım ayında Avrupa’da tanıtıldı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑