Oto Haber

Published on Ekim 24th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Harley-Davidson 308 bin motosikleti geri çağırıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Harley-Davidson, elektrik devreleriyle ilgili bir sorun nedeniyle 308 bin motosikleti geri çağıracağını duyurdu. Geri çağrılacak motosikletlerin çoğu ABD’de bulunuyor.

Geri çağrılacak motosikletlerin çoğu ABD’de bulunuyor. Harley-Davidson, geri çağrılan motosikletlerde fren lambaları ve hatta arka frenlerde arızaya yol açabilecek bir elektrik devresi sorununun tamir edileceğini açıkladı.

Şirket, fren lambası devrelerinin egzozun yarattığı yüksek ısıya maruz kalabildiğini belirterek, bu sorunun fren lambalarında arızaya yol açabileceğini ifade etti. Sorunun aynı zamanda sıvı sızıntılarına ve arka frenlerin tamamen iflasına neden olabileceği kaydedildi.

Harley-Davidson, arızanın 2009 ve 2012 model yılları arasında üretilen Touring, CVO Touring ve Trike modellerde oluştuğunu bildirdi ve bu model sahiplerini geri çağırma ile ilgili olarak bilgilendireceğini söyledi. Harley-Davidson yetkili servislerinin sorunu ücretsiz çözeceği duyuruldu.

Şirket, arıza nedeniyle bugüne kadar sadece bir kaza meydana geldiğini açıkladı.

AA, haber7

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑