Oto Haber

Published on Kasım 23rd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Önce ”Güvenlik ve Emniyet”…

Otomobiliniz Kışa Hazır Mı?

Soğuk kış günlerinin boy göstermeye başlayacağı şu günlerde kendimiz gibi aracımızın da hazır olması gerekir. Önce ”Güvenlik ve Emniyet” diyen PROTON, herkesin kışa hazırlıklı girmesini istiyor ve özellikle bazı temel hususlara azami dikkat edilmesi doğrultusunda uyarıyor. Şunu unutmamalıyız ki herşeyden önce kendimizin ve çevremizdekilerin can güvenliği gelir. İşte güvenli bir kış dönemi geçirmemiz için dikkat etmemiz gerekenler;

  • Antifriz ve araç sıvı seviyelerinin kontrolü,
  • Akü, fren sistemleri, lastik basıncı ve diş derinliğinin kontrolü,
  • Motor yağı, filtreler, cam silecekleri, kalorifer ve rezistansların kontrolü,
  • Far, stop ve sinyal lambalarının kontrolü,

PROTON yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre tüm bu kontrolleri sizler adına sizi hiç yormadan PROTON tamamen ücretsiz olarak yapıyor. Bunun için tek yapılması gereken önümüzdeki günlerde bir PROTON yetkili servisini ziyaret etmek.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑