Oto Haber no image

Published on Haziran 22nd, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Brabus’tan genç sürücülere Mercedes B Serisi…

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

B Serisi yenilenirken özellikle genç müşteri kitlesini hedeflediği aşikar. Yeni B Serisi, öncüsüne göre daha sportif. Brabus diğer Mercedes modellerinde olduğu gibi B Serisi’ne de el attı ve daha sportif bir karakter kazandırdı.

Mercedes B Serisi, yenilendikten kısa bir süre sonra Türkiye’deki tüketiciyle tanıştı. B Serisi, öncüsüne göre daha sportif bir görünüme sahip ve bu durum genç müşteri kitlesinin de ilgisini çekeceğe benziyor. Brabus, neredeyse tüm Mercedes-Benz modellerine yaptığı modifiye işlemlerini B Serisi içinde hazırladı. Böylece B Serisi almak isteyen genç kitleye daha çok sportif özellikler sunulmuş oldu. Brabus mühendisleri B Serisi için aerodinamik bir kit üretti. Bu kitin tüm bileşenleri OEM kalitesinde malzemeye ve işçiliğe sahip. Kit aerodinamik anlamda otomobilde iyileştirmeler yaparken hem de B Serisi’ni da özgün ve sportif hale getiriyor.

Ön kısımda kullanılan tampon altı spoyler aracın ön kısmındaki aerodinamik olumsuzlukları önlerken çok farklı bir görüntü de sunmakta. Arka kısımda da difizör görevi gören eklenti Brabus’un klasikleşen 4 çıkışlı egzoz sisteminin de alt yapısını oluşturmakta.

Brabus tarafından özel olarak B-Serisi için yeni geliştirilen alaşım jantlar dış görünüşe oldukça fazla destek oluyor. Beş farklı tasarım jant seçeneği B Serisi için mevcut. 19 inç Monoblok E, F, Q ve S tekerlek çapı ile büyük versiyonu boyutu 8.5Jx19 olarak homologe edilmiş.  Fotoğraflarda gördüğünüz Brabus jantlar F çapraz kollu ‘Sıvı Titanyum’ cilalı ve Monobloktur. Arka aks üzerindeki 225/35-19  ön ve 255/30-19 lastikler Brabus teknoloji ortakları Continental, Pirelli veya YOKOHAMA tarafından sağlanmakta.

Brabus’un daha önce de ettiği Mercedes modellerinde olduğu gibi B Serisi’nde de süspansiyon sistemine müdahale edildi. 30 mm’ye yakın alçaltılan süspansiyon sisteminde bu işlem sportif helezon yaylar sayesinde yapıldı.

Dört adet krom kaplı egzoz borusu ile tamamen paslanmaz çelik BRABUS sport arka susturucu B Serisi yeni tüm motor çeşitleri için zaten mevcut. Doğrudan enjeksiyonlu benzinli ve dizel motorlar için Brabus ECO PowerXtra performans kitleri şu aralar hazırlık aşamasında ve kısa bir süre sonra Brabus’un tüm mümessillerine gönderilecek .Otomotiv dünyasına Brabus bireysel münhasırlık ile eşanlamlı kabul edilir. Brabus B Serisi’nin iç mekanında da değişiklikler yaptı. Yine diğer Brabus modifiyeli Mercedes’lerde olduğu gibi kapı eşiklerinde Brabus logolu aydınlatmalı krom aparatlar mevcut. Ayrıca Alüminyum pedallar ve kapı pimleri de B Serisi’nin modifiye paketinde yer almakta. İstendiği taktirde döşemeler Brabus’un muhteşem deri kalitesi ve işçiliğine tabi tutuluyor. Farklı renk ve deri kombinasyonları uygulanabiliyor. Brabus’un son zamanlarda en çok verdiği önem multimedya sistemi. B Serisi için iPad’ininzi çok rahat adapte edebileceğiniz bir multimedya sistemi de mevcut.

Türkiye Brabus mümessilli F355, diğer Brabus modifiyeli Mercedes modellerinde olduğu gibi B Serisi içinde sipariş alıyor.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑