Yokohama, konsept ürünü ile Cenevre Fuarı’nda

Yüksek teknolojisindeki zengin deneyimleriyle dünya çapında tercih edilen lastik markası YOKOHAMA, 82. Cenevre Otomobil Fuarı’nda yakıt verimliliği sunan iki yeni ürününü ile “gelecek” için tasarladığı konsept lastiğini sergileyecek. Konsept lastik, Yokohama’nın işbirliği yaptığı Japan EV Club trafından üretilen elektrikli Formula otomobili Yokohama Formula EV X-01 ile birlikte sergilenecek.

Otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Cenevre Fuarı 6 Mart tarihinde tüm sektör temsilcilerine, markalara ve otomobil tutkunlarına kapılarını açarken, dünyanın lider otomobil üreticilerinin tercihi YOKOHAMA da fuarda yenilikçi ürünlerini tanıtacak. Yokohama’nın amiral gemisi niteliğindeki markalarından ADVAN serisinin, ADVAN Sport V105, ADVAN S.T. ve diğer ürünleri de fuarda sergilenecek.

Biyoçeşitliliği korumak adına oluşturduğu ilkeler doğrultusunda çevresel, insancıl ve toplumla dost konseptleritemel alan BluEarth markasını geçtiğimiz yıl lanse eden Yokohama Rubber Co., bu yıl Cenevre Fuarı’nda BluEarth ailesine katılan iki yeni ürününü tanıtıyor. BluEarth’in doğa ile dost teknoloji anlayışıyla geliştirdiği binek otomobili lastik serisinde yer alan “BluEarth AE-01” ile yeni nesil SUV otomobil lastiği G055 “Geolander SUV” yakıt verimliliği sunmasının yanı sıra güvenlik ve konfor özelliklerini de zirveye taşıyor.

Yakıt verimliliği sunan BluEarth AE-01

Cenevre Fuarı’nda lasnmanı yapılacak BluEarth lastik serisinin binek otomobillerine dönük standart ürünü AE-01 öncelikle Avrupa’da olmak üzere tüm dünyada 155/80R13 79T’den, 205/55R16 91H’ a kadar 40 farklı ebatta satışa sunulacak. Kompakt otomobiller için geliştirilen BluEarth AE-01 binek otomobillerde yakıt verimliliği sağlayarak doğanın korunmasına da katkı sağlıyor. Yokohama’nın BluEarth lastik serisinin amiral gemisi BluEarth-1’de kullanılan kauçuk ve portakal yağını içeren ‘Nano Blend’ teknolojisi bu yeni üründe de kullanıldı. Güvenlik ve konfor sunmak için aerodinamik tasarım ve malzeme ağırlığının azaltılması gibi yenilikçi teknolojiler uygulandı.

 Doğadan esinlenerek tasarlanan konsept ürün

Yokohama’nın gelecek için tasarladığı konsept lastiği, doğada bulunan şekil ve fenomenlerden esinlenilerek “Doğal Tasarım” kavramıyla geliştirildi. , Yokohama’nın işbirliği yaptığı Japan EV Club trafından üretilen elektrikli Formula otomobili Yokohama Formula EV X-01 ile birlikte sergilenecek. Sürüş keyfi ve yüksek performansa önem veren Yokohama, bu yeni konsept ürünü ile çevre ve insana verdiği değeri bir kez daha kanıtlamış oluyor.  


Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir