Oto Haber no image

Published on Haziran 29th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Bosch Yönetim Kurulu’nda önemli değişiklik…

Bosch’ta Türkiye’nin de bulunduğu bölge, Uwe Raschke’ye bağlandı

Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden Bosch’un Yönetim Kurulu’nda önemli atamalar yaşandı.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu Batı Avrupa, Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde, Dayanıklı Tüketim iş kolunun sorumluluğunu Yönetim Kurulu Üyesi Uwe Raschke üstlenecek. Halen bu bölgeyi yöneten Yönetim Kurulu Üyesi Rudolf Colm ise yılsonu itibarıyla emekliye ayrılacak.

Stuttgart – Robert Bosch Yönetim Kurulu’nda, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgeyi ilgilendiren değişiklikler yaşandı. 2004’ten beri yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenen Dr. Rudolf Colm, 31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla emeklilik kararı aldı.

Colm’un, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Batı Avrupa, Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri Dayanıklı Tüketim ve Bina Teknolojileri iş kolu ile Satın Alma ve Lojistik kurumsal iş kolundaki sorumluluğu yılsonuna kadar devam edecek.

Colm’un sorumluluğunu, 2013 itibarıyla Uwe Raschke üstlenecek. 2003 yılında Elektrikli El Aletleri iş kolunun başkanlığına atanan ve 2008 yılından bu yana da yönetim kurulunda yer alan Raschke, aynı zamanda Asya Pasifik Bölgesi’ndeki görevini de sürdürecek.

Bosch Yönetim Kurulu’nda yeni iş koluna yeni üye

Robert Bosch Denetim Kurulu, hissedarların önerisi üzerine Dr. Stefan Hartung’u 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yönetim kurulu üyesi olarak atadı. 2009 yılından bu yana Elektrikli El Aletleri departmanının sorumluluğunu yürütmekte olan Hartung, önümüzdeki dönemde yeni oluşturulacak Enerji ve Bina Teknolojisi iş kolundan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.

Robert Bosch’un 1998 yılından beri yönetim kurulu üyesi ve 2004’ten beri de yardımcı başkanı olan Dr. Siegfried Dais ise yılsonu itibarıyla emekliye ayrılacak. Dais, 2007’de üstlenmiş olduğu Robert Bosch Industrietreuhand KG hissedarlığını sürdürecek.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑