Türkiye’nin beyaz eşya devi BSH Ev Aletleri, ..."/> Bosch - Siemens güvenliğe ve kullanım maliyetine baktı, Caddy ve Transporter'ı tercih etti! - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Oto Haber no image

Published on Temmuz 20th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Bosch – Siemens güvenliğe ve kullanım maliyetine baktı, Caddy ve Transporter’ı tercih etti!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye’nin beyaz eşya devi BSH Ev Aletleri, fabrikaya bağlı teknisyenlerinin kullanımı için Volkswagen Ticari Araç’ı seçti. 124 Caddy ve 5 Transporter’ın teslimat töreninde konuşan BSH Ev Aletleri Servis Direktörü Gökhan Uğurlu, filolarını Volkswagen Ticari Araç ile genişletme kararını almalarında özellikle en üst seviyede sunulan standart güvenlik donanımları ile satın alım, servis ve bakım gibi giderleri kapsayan kullanım maliyetlerinin uzun vadeli ele alınmasının belirleyici olduğunu belirtti.

Bosch, Profilo ve Siemens başta olmak üzere dünyaca ünlü bir çok markayı bünyesinde barındıran Türkiye’nin en büyük beyaz eşya gruplarından BSH Ev Aletleri, İstanbul ve çevresine hizmet veren fabrika servisi teknisyenlerinin kullanımı için Volkswagen Ticari Araç’ı seçti. Firma için özel olarak hazırlanan 124 Caddy ve 5 Transporter, Volkswagen Ticari Araç Yetkili Satıcısı Altur’da düzenlenen tören ile BSH Ev Aletleri’ne teslim edildi.

“Düşük kullanım maliyetleri seçimimizde büyük rol oynadı”

Teslim töreninde bir konuşma yapan BSH Servis Direktörü Gökhan Uğurlu, Volkswagen Ticari Araç’ı seçmelerinde araç güvenliğinin büyük rol oynadığını söyledi. Bizim için müşteri memnuniyeti ve çalışanlarımızın iş güvenliği en öncelikli konular. Fabrika servislerinde çalışan teknisyenlerimizin tüm günü dışarıda geçiyor. Araçları onların ofisi, bu nedenle öncelikle güvenli bir araç seçmemiz gerekiyor” diye konuştu. Seçimlerinde önemli rol oynayan bir diğer kriterin de satın alım, ikinci el değeri, yakıt sarfiyatı, servis ve bakım gibi giderleri kapsayan kullanım maliyetlerinin uzun vadeli ele alınması olduğunu söyleyen Uğurlu, “Fiyat-fayda analizi yaptığımızda da önümüzdeki en iyi tercihin Volkswagen Ticari Araç modelleri olduğunu gördük” dedi.

Caddy standart ekipmanlarıyla fark yaratıyor

Volkswagen Ticari Araç’ın Transporter ve Caddy, Amarok ve Crafter modellerinde standart olarak sunulan elektronik güvenlik ekipmanları arasında ESP, ARP (Yüke Duyarlı Devrilme Koruması), Prefill (Frenleme Hazırlığı), BAS (Fren Yardımcısı), FBS (Frenleme Desteği) ve EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı) gibi bir çok ilave geliştirilmiş aktif güvenlik sistemi yer alıyor.

BSH’ın tercihi olan Caddy, standart olarak sunduğu ilave ekipmanlarıyla hem sürücü hem de yolcu güvenliğinde fark yaratıyor. 1,6 TDI motor seçenekleriyle satılan Caddy çok daha sessiz oluşu ve düşük yakıt tüketim değeriyle de dikkat çekiyor. Trendline ve Comfortline olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle sunulan Caddy, sınıfında ESP’nin standart olarak sunulduğu ilk araç olma özelliğine sahip. 7 ileri DSG şanzımanı ve Yokuş Kalkış Desteği seçeneğini de sunan tek ticari araç olan Caddy’nin 102 PS güce sahip TDI motoru, 100 km’de 5,2 litre gibi düşük yakıt tüketimi değeriyle öne çıkıyor..

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑