Oto Haber

Published on Nisan 11th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Bakan Ergün’den teşvik müjdesi!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün yeni teşvik paketi için “1 Temmuz 2011’den itibaren geçerli olabilir” dedi. Bakan Eegün  “yerli otomobil” konusunda da önemli açıklamalarda bulundu:

Şunu görmek lazım ki ihracatımızda bir numaralı sektör otomotiv sektörüdür. İthalatımızda da şu anda ihracatımızın önündedir otomotiv sektörü.

İhracat ve ithalatı bir arada düşündüğümüz zaman bugünkü hacmi 50 milyar dolardır. Yani otomotiv sektörünün Tükiye ekonomisindeki yeri 50 milyar dolardır. Bunun da önümüzdeki 5 yıl içerisinde 100 milyar dolar olma potansiyeli var.

Bu 100 milyar dolarlık potansiyelde eğer Türkiye’nin markası, markaları olmayacaksa, başkalarının markası ve markaları bu pazarda daha fazla yer alacak demektir.

Bu açıdan böylesine büyüyen gelişen bir pazarda Türkiyenin otomotivde bir marka yapmamış olması büyük bir eksiklik olur.

Yapamayacağız diye bir düşünce içerisinde olmak yanlış, yapıyoruz zaten. Yapmadığımız şey bunun markalaşmasıyla ilgili konudur, onu da yapabiliriz.

‘Büyük markalar var, rekabet edemeyiz’ diye o sektröre girmemek düşüncesi doğru bir düşünce olamaz.

Kaldı ki bugün bilginin ve teknolojinin çok öne çıktığı bir dönemdeyiz. Kimin sizi ne zaman geçeceği veya sizin başkalarını ne zaman geçeceğinizi kimse kestiremez.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑