Oto Haber

Published on Şubat 18th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Audi Q3 Yılın En İyi Crossover’ı seçildi!

 

Alman OFF ROAD dergisi, 57 bin okuyucusundan gelen oyları değerlendirdiği Off-Road Ödülleri’nde Audi Q3’ü Yılın En İyi Crossover aracı seçti.

Almanya’nın en saygın otomotiv yayınlarından OFF ROAD dergisinin 30 yıldır düzenlenen ödüllerinde, Audi Q5 SUV kategorisinde, A6 Allroad da Lüks Crossover kategorisinde ikinci oldu.

57 bin okuyucunun oy kullandığı ödüllerde, 143 model 12 farklı kategoride yarıştı. Q3’ün bu ödüllere layık görülmesinin nedeni olarak da aracın gördüğü büyük ilgi, günlük kullanımdaki pratiklik, Coupe görünümü ve yakıt tasarrufu gösterildi.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑