Üretimi azaltıyorlar!

 

Japon otomotiv şirketi Toyota ve Fransız otomotiv şirketi PSA Peugeot ile Citroen, Çek Cumhuriyetinde birlikte işlettikleri otomobil fabrikasında üretimini azaltıyor.

Toyota Peugeot Citroen Automobile fabrikası sözcüsü Radek Knava yaptığı açıklamada, Avrupa’da talebin düşmesi nedeniyle fabrikada haftalık çalışma süresini dört güne indireceklerini ve üçüncü vardiyayı kaldıracaklarını belirtti.

Knava, geçen yıl 270 bin aracın üretildiği fabrikada bu yıl 221 bin araç üretilmesini beklediklerini kaydetti.

Fabrikada üretiminin azaltılmasının 150 işçiyi etkileyeceği ifade edildi.

Başkent Prag’ın doğusundaki Kolin bölgesinde 2005 yılında açılan fabrika yıllık 300 bin küçük otomobil üretmek için tasarlandı.

Fabrikada Avrupa piyasası için Toyota Aygo, Peugeot 107 ve Citroen C1 otomobilleri üretiliyor.

AA, Haber7

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...