Oto Haber

Published on Mayıs 24th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Araç Temizliğinde Devrim: Nano Teknolojik Susuz Araç Temizliği

2007 yılında kurulmuş olan Dry Car Care, Amerika ve Avrupa’da 1996 yılından beri güvenle tercih edilen ve Türkiye’de Oto-Bakım sektöründe yeni bir açılım olan ‘’Susuz & Gezici Araç Temizliği’’ konseptini ülkemize kazandıran öncü bir firmadır.

Nano Teknolojik Araç Temizliği konseptini başarıyla uygulayan Dry Car Care, gerçekleştirilmiş olan bireysel ve kurumsal çalışmalarla sistemini ve adını her geçen gün daha geniş kitlelere yaymakta, 2011 yılı içinde Avrupa temsilciliğini de açmış bulunmaktadır. Gerek Türkiye gerekse de Avrupa genelinde gerçekleştirilen faaliyetlerle güçlü kurumsal yapısıyla ve sağlam temeller üzerine oturtulan sistemiyle Dry Car Care, Türkiye ve dünya genelinde büyümeye devam etmektedir.

Dry Car Care markasının Ağaoğlu My Town distribitörü olarak hizmet veren Dry Car Care Ağaoğlu My Town firmasının İşletme Sahibi Erim Kelezoğlu, ülkemizde yeni bir uygulama olan Nano Teknolojik Araç Temizliği hakkında bilgilerini bizimle paylaştı…

Klasik Oto Yıkama sistemlerine çağdaş bir alternatif

Dry Car Care; küresel ısınmanın ve susuzluğun olumsuz etkilerinin dünyada olduğu kadar Türkiye’de de büyük bir problem olarak algılanmaya başladığı günümüzde ‘’NANO- Teknolojik’’ ürünleri, ‘’Çevreci’’ yaklaşımı ve ‘’Ekolojik’’ yapısı ile yeni dünya düzeninde ülkemize çağı yakalatmak adına kurumsal olarak destek vermeyi amaçlamaktadır.

Konsept, Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde ruhsatları iptal edilmeye başlayan Klasik Oto Yıkama sistemlerine çağdaş bir alternatif olmasıyla dikkat çekicidir. Dry Car Care, mevcut klasik yıkamaların revizyonu ile sektörün hareket ve hedef kitleye ulaşma kabiliyetini maksimize etme adına çalışmalarını sürdürmekte, bünyesine katılacak yeni iş ortakları ile güçlü bir Franchise ağı kurarak bu hizmeti Türkiye genelinde ve komşu ülkelerde bir standart haline getirmeyi hedeflemektedir.

Susuz Araç Temizliği Nedir?

Dry Car Care Ağaoğlu My Town İşletme Sahibi Erim Kelezoğlu, “Susuz & Gezici Araç temizliği” konseptinin yakın gelecekte oto temizliği ve bakım sektöründe tamamen yaygınlaşacağını belirtiyor ve ekliyor: “Nano Teknolojik Susuz Araç Temizliği konsepti, su ve benzeri klasik makine ve ekipmanları kullanmadan sadece bitki köklerinden elde edilmiş özel bitkisel solüsyonlar ve bu sistem için özel olarak üretilmiş olan microfiber bezler ile yapılan araç temizleme uygulamalarıdır. Bu sistem ile son yıllarda küresel ısınmanın etkisiyle doğada bulunan en önemli yer altı kaynaklarımızdan biri haline gelen suyun tüketimini sıfıra indirgeyerek çevreci doğa dostu araç temizliği uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Bu sistemde kullanılan ürünler de biodegradable sertifikalı ve doğada %95 oranında çözünebilen özel maddelerden oluşmaktadır. Nano Teknolojk Susuz Araç temizliğine dair tüm uygulamalarda 1 damla dahi su ve 1 kwh dahi elektrik kullanılmadığından susuz araç temizliği uygulamaları mobil olarak aracın park edildiği noktalarda sınırsız hareket kabiliyeti ile gerçekleştirilebilmektedir.”

Bitkisel Solüsyonlarla Temizlik

Susuz araç temizliği sisteminde aracın her bir farklı noktasına farklı ürünler kullanılarak temizlik hizmeti sunulmaktadır. Bu sistem sayesinde standart iç dış araç temizliği hizmetinin yanı sıra oto kuaför ve boya koruma uygulamaları da gerçekleştirilebilinmektedir. Kullanılan ürünler bitki köklerinden elde edilen özel karışımlar olduklarından araçlara, doğaya ve insan sağlığına zarar vermemektedir.

Kullanılan bitkisel solüsyonlar sıkıldığı yüzey ile toz, çamur ve benzeri kirlerin arasına girerek yüzeyden kirlerin tamamen ayrılmasını sağlayarak koruyucu bir tabaka oluşturmaktadır. Solüsyonlar yüzeye uygulandığı andan itibaren artık yüzeyde bulunan kirler aracın boyasının üzerinde değil uygulanan solüsyonun üzerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda bu sistem için özel olarak üretilen microfiber bezler de ipeksi bir dokuya sahip olduğundan solüsyonun üzerinde kalan kirler kolay bir şekilde normal bir beze göre 10 kat daha emici bir yapıya sahip olan microfiber bezler ile temizlenmektedir. Kullanılan solüsyonların bu koruyu etkisi sayesinde araçlar ne kadar kirli ne kadar çamurlu olursa olsun çizilmelere karşı %100 etkili bir şekilde güvenle temizlenmektedir.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑