Motor Sporları

Published on Şubat 25th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

UPS, Scuderia Ferrari Ekibine yeni takım sponsoru olarak katılıyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

UPS, Ferrari’nin “Resmi Lojistik ve Taşıma” Sponsoru Olarak Motor Sporları Alanındaki Sponsorluklarını Artırıyor
UPS, Scuderia Ferrari ile imzaladığı sponsorluk anlaşmasıyla Formula 1® organizasyonunda yer alarak motor sporları alanındaki sponsorluklarını artırıyor. Anlaşmayı 19 Şubat 2013 tarihinde Barcelona’da Scuderia Ferrari pilotu Fernando Alonso’nun da katılımıyla duyuran UPS, bu anlaşma kapsamında Mart ayında Avustralya’da başlayıp Kasım ayında Brezilya’da sona erecek olan ve dünya genelinde 19 ülkede yarışacağı Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda, önemli bir görünürlük sağlayacak.
Alonso ve takım arkadaşı Felipe Massa tarafından kullanılacak Ferrari F138 model araçların üzerinde yer alan UPS logosu ayrıca pilotların yarış giysilerinde, Scuderia’nın taşıma filosunda ve pist kenarındaki ekipmanlarında yer alacak. UPS ayrıca organizasyon boyunca küresel ölçekte, kapsamlı bir aktivasyon programı uygulayacak.
Ferrari’nin de ‘Resmi Lojistik ve Taşıma Sponsoru’ olan UPS aynı zamanda Ferrari’ye önemli ve karmaşık teslimat ve taşıma hizmetleri sunup şirketin günlük faaliyetlerine de tamamen entegre olacak.
1947 yılında kurulan Scuderia Ferrari yarışların en çok tanınan ve en başarılı ismi. Scuderia Ferrari 1950 yılındaki başlangıcından bu yana Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın her ayağında yer alan ve neredeyse tüm Formula 1 rekorlarını elinde tutan tek takım.
Dünya genelindeki en başarılı ve en tanınmış markalardan biri olan UPS’in yeni partnerleri olduğu için son derece memnun olduğunu belirten Scuderia Ferrari Takımının Lideri Stefano Domenicali konuyla ilgili ayrıca “Mükemmellik, yenilik ve hassasiyet takım bünyesindeki tüm süreçler için çok önemli. UPS gibi küresel hacme ve erişime sahip ve aynı zamanda bu değerlerini başkalarıyla da paylaşan bir kuruluşla çalışmak bizlere birlikte hareket ederek faaliyetlerimizi geliştirmek için kullanabileceğimiz yöntemleri keşfetme ve uygulama imkânı tanıyacak, takım içerisindeki verimliliği arttıracaktır” dedi.
UPS’in İletişim ve Marka Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Christine Owens, Ferrari’nin Maranello’da (İtaya) bulunan merkez binasında 18 Şubat’ta gerçekleştirilen uzun vadeli anlaşmanın imza töreninde, “Ferrari’ye katıldığımız ve yarış organizasyonlarının bir parçası olduğumuz için heyecanlıyız” ifadelerini kullandı. Owens, sözlerine “UPS, 12 yılı aşkın bir süredir motor sporlarıyla ilgileniyor. Motor sporlarına gösterdiğimiz bu ilgiyi dünyanın en çok tanınan yarış ekiplerinden biriyle işbirliği yaparak Formula 1 alanına da aktarmamız zengin bir tarihe, kültüre ve mükemmellik konusunda eşsiz bir geçmiş performansına sahip iki dünya markasını bir araya getiriyor.
Hem UPS hem de Ferrari sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirip uygulamaya çalışıyor, hız ve etkinlikten yararlanarak beklenenin ötesine geçmeye uğraşıyor. Scuderia Ferrari’nin bir parçası olmak işletmemizi hem pistte hem de pist dışında olumlu şekilde etkileyerek ve dünya genelindeki önemli büyüme piyasalarına yatırım yapmamızı sağlayarak UPS markasının küresel gücünü arttırmaktadır” diye devam etti.
Bu sponsorluk anlaşmasıyla ile birlikte UPS’in NASCAR, NCAA, profesyonel golf turnuvası, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’ndaki başarılı sponsorluk hizmetlerinin yer aldığı küresel sponsorluk platformu daha da genişledi.
UPS (NYSE: UPS), paket ve kargo taşımacılığı da dahil olmak üzere; uluslararası ticaretin kolaylaştırılması, ileri teknolojinin yaygınlaştırılması ile birlikte dünya ticaretinin daha etkin yönetilmesi için sunduğu çeşitli çözümleriyle lojistik sektöründe global bir liderdir.Merkezi Atlanta, ABD’de bulunan UPS, dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgeye hizmet vermektedir. UPS hakkında detaylı bilgi edinmek için www.ups.com adresini, doğrudan UPS haberlerine ulaşmak için ise pressroom.ups.com adresini ziyaret ediniz.
Ferrari Hakkında: Şirket tarihi resmi olarak ilk yol arabası 125 S modelinin Maranello’daki Via Abetone Inferiore No:4 adresinde bulunan tesislerinin kapısından çıktığı 1947 yılında başladı. Bu iki koltuklu simgesel araba yılın ilerleyen zamanlarında GT roadster modeline döndürülmesinden kısa bir süre sonra Roma Grand Prix’ini kazandı. Şirket, o tarihten bu yana çok uzun bir yol kat etti. Ancak, amacı değişmedi: hem pistte hem de yolda en iyi İtalyan tasarımını ve işçiliğini simgeleyen eşsiz spor arabalar üretmek. Mükemmelliğin ve sportifliğin ta kendisi olan Ferrari’nin başka tanıtıma ihtiyacı yoktur. Şirketin en önemli kartviziti efsanevi Scuderia Ferrari takımıyla kazandığı sayısız Formula 1 şampiyonluğudur: toplam 16 takım şampiyonluğu ve 15 pilot şampiyonluğu. Ve tabii ki ünlü GT modellerinin etkileyici sıralaması. Performans, teknoloji ve tasarım bakımından eşsiz olan, tüm dünya genelinde en iyi “İtalyan Malı” araçları simgeleyen araçlar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑