Yeni Peugeot 308, Michelin lastikleri ile yere basacak!

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, yeni Peugeot 308 modeline, enerji tasarrufu ve dinamizm sağlayan ‘MICHELIN Energy Saver +’ ve ‘MICHELIN Pilot Sport 3’ lastikleri ile destek sağlıyor.

Peugeot ve Citroen markalarını bünyesinde bulunduran PSA Grubu’nun stratejik ortaklarından Michelin, grubun yeni modellerinden Peugeot 308 için lastik geliştirecek. Yeni Peugeot 308 modelinde Michelin’in performans, güvenlik ve tasarrufu bir arada sunan Energy Saver + ve Pilot Sport 3 lastikleri kullanılacak.

Sürücülerin araçlarından en yüksek performans ve sürüş zevki almalarını sağlamalarını hedefleyen Michelin-PSA Peugeot Citroen işbirliğinde MICHELIN Energy Saver + lastikleri, üç gram daha az karbon emisyonu ve ıslak zeminde üç metreye kadar fren mesafesi sağlarken; aracın kilometre ömrünü ve üstün güvenlik performansını da olumlu yönde etkiliyor. Michelin, tüm sürüş koşullarında emniyet, yakıt tasarrufu ve maliyetlerde olumlu etki yaratıyor.

“Michelin Total Performance” stratejisi kendisini gösteriyor

“Michelin Total Performance” stratejisi pazarda yeralan tüm segmentler için daha fazla performansı birarada sunan lastiklerin geliştirilmesini hedefliyor.

 Michelin Orijinal Ekipman Pazarlama Direktörü Mike Bundick, yeni Peugeot 308 ve Michelin işbirliği ile ilgili olarak “Michelin ve PSA Peugeot Citroen ekipleri arasındaki yakın stratejik iş birliği yeni Peugeot 308’de kendini gösteriyor. 15-16 inçlik ‘Michelin Energy Saver +’ lastikleri ile 17-18 inçlik ‘Michelin Pilot Sport 3’ lastikleri yol tutuşu ve yol tutuşu anlamında yeni Peugeot 308’in performansını destekliyor. Böylelikle üstün güvenlik ve kilometre ömrü sağlanırken enerji tasarrufu konusunda da önemli bir rol de üstleniyor.  Bütün olarak bakıldığında bu birlikteliğin başarısı “Michelin Total Performance” stratejisinin bir meyvesi olarak göze çarpıyor.” ifadelerini kullandı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. Şakir Kök dedi ki:

  Peugeot’un araçlarının yol tutuşu zaten sağlam bu lastikler ile daha sağlam olacaktır bence.

 2. Halis Uygun dedi ki:

  Bu oldukça güzel bir haber 308 modelinin yol tutuşu zaten sağlam bu lastikler ile daha da sağlam olacaktır bence.

 3. Caner Gök dedi ki:

  Yol tutuşu zaten çok güçlü olan bir model peugeot 308 bu kaliteli lastikler ile gücüne güç katacaktır diye düşünüyorum.

 4. Kadir Tunç dedi ki:

  Yıllardır peugeot marka araç kullanıyorum aracımız yol tutuşu çok sağlam eminim bu lastiklerle daha da iyi olacaktır.

 5. Murat Balçık dedi ki:

  308 zaten yol tutuşu gerçekten güçlü ve sağlam olan bir modeldi bence yeni lastikler ile daha da güçlü olacaktır diye düşünüyorum.

 6. Musa Çimen dedi ki:

  308 modeli zaten performansı ve yol tutuşu ile dikkat çeken bir modeldi bu gelişme ile daha da iyi olacaktır bence.

 7. Uygar Temur dedi ki:

  Hb bir araç olan 308’in zaten yol tutuşunda ki güçlü performansını hepimiz biliyoruz bu lastikler ile daha da iyi hale gelecektir bence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir