Brisa, yılın ilk yarısında yüzde 9 büyüdü

Brisa, Ocak – Haziran 2012 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında yüzde 9 artış sağlayarak 659 milyon 424 bin TL’lik satış geliri elde etti. Brisa’nın net karı ise 28 milyon 857 bin TL olarak gerçekleşti.

Bridgestone, Lassa ve Bandag, markalarıyla Türkiye lastik endüstrisinin lider kuruluşu Brisa, 2012 yılı ilk altı aylık finansal sonuçlarını açıkladı. Brisa, Ocak – Haziran 2012 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında yüzde 9 artış sağlayarak 659 milyon 424 bin TL’lik satış geliri elde etti.
2012’nin ilk altı aylık finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman; lastik endüstrisinde hem küresel ekonomik dalgalanmalar ve piyasa koşulları hem de sektörel regülasyonlar dolayısıyla oldukça hareketli bir dönem yaşandığını ve tüm bu belirsizliklere rağmen Brisa’nın sürdürülebilir büyüme hedefine paralel, başarılı bir performans sergilediğini dile getirdi.
2012 yılının ilk yarısında küçülen iç pazara rağmen hem satışlarını hem de pazar payını artırdıklarını açıklayan Bayman, “Bir yandan iç pazardaki gücümüzü artırıp liderliğimizi sağlamlaştırırken bir yandan da daralan Avrupa pazarlarına alternatif olarak; Çin, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi yeni pazarlara girdik. Global lastik sektöründeki büyümenin büyük bir kısmı Çin gibi her geçen gün daha da gelişen ülkelerden geliyor. Bu nedenle bizim bu ülkelere ihracat yapmaya başlamamız Türkiye lastik sektörü ve bizim için çok büyük bir adım… İhracattaki bir diğer değerli başarımız da 16 jant ve üzeri segmentteki satışlarımızı Avrupa’da ciddi ölçüde artırmamız oldu. 2011’in Ekim ayından beri Avrupa’da süregelen daralmaya rağmen Avrupa pazarında böyle özel bir segmentte Lassa satışlarımızı büyütmemiz başarılı çalışmalarımızın önemli bir göstergesi. Tüm bu gelişmeler de hem satışlarımıza hem de karlılığımıza önemli ölçüde pozitif değer kattı” dedi

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir