Nissan 35’inci bayisini Malatya’da açtı

 

Nissan, bayi ağını genişletmeye devam ediyor. Nissan’ın büyüyen bayi ağına dahil olan Yiğitvar Otomotiv Malatya’da hizmete başladı

Nissan Türkiye, Malatya’daki ilk bayisini açtı. Malatya’da Nissan’ın 35’inci bayisi olarak hizmete giren Yiğitvar Otomotiv, Turgut Özal Mahallesi, Yeni Adıyaman yolu üzerinde 1800 metrekarelik alanda uzman personeli ile hizmet verecek.

Bayi açılışında konuşan Nissan Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, Yiğitvar Otomotiv’in her türlü satış, servis ve yedek parça hizmetlerini sunacağını belirterek ‘Nissan Türkiye olarak müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler ve bu ürünlerden aldıkları keyifi daha da uzun soluklu kılacak satış sonrası hizmetler vermekten büyük mutluluk duyuyoruz’ dedi.  Sancaktaroğlu ayrıca ‘Bizim iş modelimiz; bayilerimizle birlikte büyüyerek Türk ekonomisi için iş hacmi ve istihdam değeri oluşturup markamıza büyüme değeri yaratmak üzerine kurulu. Bu büyümenin en güçlü eksenini de Anadolu’nun hızla gelişen ve ülkemizin ekonomik performansına güçlü katkı veren şehirlerimiz oluşturuyor. Bu nedenle Malatya’nın bizler için önemi bu açıdan çok büyük’ diye şeklinde konuştu.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...