Geely en tasarruflu ve çevreci ilk 10 araç arasına girdi

Türkiye’de Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. tarafından satışa sunulan Çin’in en büyük özel sektör otomobil markası Geely’nin Emgrand modeli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada, yakıt tüketimlerine göre belirlenen en tasarruflu ve çevreci ilk 10 araç arasına girdi.

2007 yılında kurulmuş Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. tarafından satışa sunulan Çin’in en büyük özel otomobil markası Geely, sınıfında yükselmeye devam ediyor.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada, yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonuna göre belirlenen ilk 10 araç arasına giren Geely Emgrand, çevre odaklı üretimiyle dikkat çekiyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Anadolu Araçlar Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Serdar Güray, firma bünyesinde satışa sunulan Geely Emgrand’ın en tasarruflu ve çevreci ilk 10 araç arasına girmesinin, Anadolu Araçlar’ın insana ve çevreye duyarlı markaları müşterileriyle buluşturma yaklaşımlarının bir yansıması olduğunu belirtti. Geely Emgrand’ın yanı sıra Anadolu Araçlar bünyesinde bulunan lastik markalarıyla da müşterilerini çevreci ürünlerle buluşturduklarını ve bunu yaparken de çevresel sürdürülebilirliği sağlamayı hedeflediklerini belirten Serdar Güray sözlerine şunları ekledi;

“Tüm dünyada giderek artan çevre duyarlılığı artık kendini her alanda göstermeye başladı. İnsanlar artık çevre dostu ürünlere rağbet ediyor ve bu konuda duyarlılık gittikçe artıyor. Biz de Anadolu Araçlar olarak bunun öneminin farkındayız ve çalışmalarımızı buna göre şekillendiriyoruz. Çevreye duyarlı bir bilinç oluşturmak ve gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakmak hedefi, şirket politikamızın önemli hususları arasında yer alıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan araştırmada yakıt tüketimine göre en tasarruflu ve çevreci 10 araç arasına giren Geely Emgrand’ın yanı sıra, Anadolu Araçlar’ın lastik markası olan Cooper Tires da aynı şekilde çevreye dost üretim teknolojisiyle duyarlı bir yaklaşım gösterirken, yakıt tüketimini azaltmasıyla da düşük maliyet sağlayarak müşterilerinin bütçesini rahatlatıyor.”

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir