Audi Showroom’u Smart TV ile evlere geliyor!

Doğuş Otomotiv Audi’nin gerçekleştirdiği ve otomotiv sektöründe bir ilk olan uygulama sayesinde, artık Audi ile ilgili en güncel haberler, yeni modeller ile ilgili içerikler, fiyat bilgisi ve servis randevularına, Samsung ve LG akıllı televizyonlardan ulaşılabiliyor.

Audi, dijital dünyadaki yenilikleri, kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyor. “Audi Türkiye Smart TV Uygulaması” sayesinde, artık evlerdeki TV’ler, birer Audi Showroom’u haline geliyor. Samsung ve LG’nin Akıllı TV’lerinden ulaşılan bu hizmet için, uygulama mağazası Samsungapps’ten ilgili uygulamayı ücretsiz olarak indirmek yeterli.

Servisteki araç bilgisi TV ekranında!

TV’lerin uzaktan kumandası ile kontrol edilen uygulamayla, kullanıcılar Audi hakkındaki güncel haberlere, sosyal medya iletilerine, Audi modelleri ile ilgili detaylı bilgilere ve fiyat bilgilerine evlerindeki TV ekranından ulaşabiliyor. Hatta test sürüşü talebinde bulunabiliyor. Ayrıca mevcut Audi kullanıcıları da “Benimaudim” hizmeti aracılığıyla, Akıllı TV’lerinden oturma odalarının konforunda ücretsiz servis randevusu alabiliyor ya da servisteki araçlarının durumunu takip edebiliyor.

Akıllı TV’deki ilk otomobil markası Audi oldu

Türkiye’de otomotiv markaları arasında ilk Akıllı TV uygulaması olan “Audi Türkiye Smart TV Uygulaması” ile ilgili olarak konuşan Doğuş Otomotiv-Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, “Audi’nin bu en yeni uygulaması ile müşterilerimiz ve Audi severler ile her alanda iletişim içinde olmayı amaçlıyoruz” dedi. Bottaro, “ Gelişen teknoloji sayesinde, internet sadece bilgisayarlar veya mobil cihazlardan değil, artık evimizin konforunda, TV’lerimizden de erişilebilir oldu. Biz de Türkiye’de bu hizmeti sunan ilk otomotiv markası olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir