Troia Türkiye Rallisi Otomobil Kategorisinde Şampiyon Vural Ak

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, bu yıl 3’ncü kez düzenlenen Baja Troia (Truva) Türkiye Rallisi otomobil klasmanında rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Dört gün süren 873 kilometrelik yarışı 11:16:37 saatte tamamlayan Vural Ak’ın ardından İtalyan ekipler ikinci ve üçüncü sırayı aldılar. Yarışı birinci olarak tamamlayan Vural Ak yarıştan sonra yaptığı açıklamada, zorlu etapların olduğu parkurda başarıyla mücadele ettiklerini belirterek “Bu yarışı büyük bir özveri ile gerçekleştiren ISOFF’u tebrik ediyorum. Yarışta bize servis veren Intercity teknik ekibi de mükemmel bir iş çıkardı. 4 ülkeden 35 ekibin katıldığı bu zorlu yarışı birinci sırada tamamlamanın gururunu yaşadık” dedi.

Baja Troia (Truva) Türkiye, Ralli ve Raid kategorilerinde koşuldu. 4 gün süren yarışta Türkiye’nin önde gelen yarışçıları ve aralarında tanınmış yarış takımı RALLIART’ın da yer aldığı farklı ülkelerden yabancı ekipler de mücadele etti. 564,16’sı Özel Etap ve 309,29’u Ara Etap olmak üzere toplam uzunluğu 873 km’yi bulan yarışa katılan ekipler, şampiyona puanı ve zafer için Truva bölgesinin zorlu parkurlarını geçmeye çalıştılar.

Hakan Öksüz

1997 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Balıkesir’de tamamladı. 2021 yılında Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kendini her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. Ömer Markoç dedi ki:

  kaçırdım güzel yarışı hay aksi

 2. Ömer Markoç dedi ki:

  kaçırdım güzel yarışı hay aksi

 3. hasan köse dedi ki:

  güzel yarıştı gerçekten

 4. sarp dedi ki:

  peugeot 2011 model aracımla gidicem izlemeye merak ediyorum D:

 5. Selim Altın dedi ki:

  gelin kapıştıralım bende de peugeot 3008 var :D arazide harika gidiyor

 6. tarık dedi ki:

  bu ara bir çok araç kendi kategorisinde birinci oluyor daha geçen günlerde de peugeot suv lider olmuştu

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir