Pist Şampiyonası’nda İlk Randevu

Türkiye Pist Şampiyonası´nda 2012 sezonu 14-15 Nisan tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti´nde koşulacak birinci ayak yarışmasıyla start alıyor.
Türkiye Pist Şampiyonası’nda heyecan, sezonun açılış yarışı için İzmir’e taşınıyor. Ülkü Yarış Pisti’nde 14-15 Nisan tarihlerinde TOSFED organizatörlüğünde gerçekleştirilecek yarışlarla beraber, altı ayaklık Türkiye Pist Şampiyonası maratonu start almış olacak.
Süper, Maxi ve 1600 Grup & Dizel Grup olmak üzere üç farklı kategoride yapılacak yarışma büyük heyecana sahne olması beklenen ilk yarışa takım olarak Borusan Otomotiv Motorsport ve Ülkü Motorspor katılacak.
Cumartesi günü, antrenman ve sıralama turları ile Super ve Maxi Grup birinci yarışları koşulacak. Pazar günü ise Süper Grup ve Maxi Grup otomobillerinin ikinci yarışları ile geçtiğimiz yıl amatör yarışmacılar için kuralları daha da sadeleştirilen 1600 Grup yarışı yapılacak.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...